Dziś mam coś dla ludzki, którzy wprost kochają zabawę ostrymi narzędziami. Macie zestaw noży kuchennych? Zabawa nimi jest dość niebezpieczna jeśli nie wiecie co czynicie – to może skończyć się źle, ale nie w grze Fruit Ninja, gdzie wcielimy się w prawdziwego mistrza posługującym się ostrymi przedmiotami. Grę przygotowało dla Nas studio Halfbrick Studios (Top Farm, Jetpack Joyride).

Opis gry Fruit Ninja

Będzie ciężko? Poniekąd, ale sama zabawa jest bardzo prosta, oto przed nami rozpościera się plansza gry, na której pojawiają się kolejno owoce, a zadaniem gracza jest przeciąć je wszystko – no albo chociaż większość z nich. Z początku nie jest ich wiele, ale im dłużej gramy tym więcej pysznych owoców pojawia się na ekranie i potrzeba naprawdę spory umiejętności, aby nadążyć za wszystkimi.


Fruit Ninja

Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby prócz owoców nie pojawiały się na ekranie czarne bomby, które w sumie łatwo zauważyć, ale w ferworze cięcia i miażdżenia możemy się zbytnio rozpędzić i nadziać się na jedną z nich. Z pomocą przychodzą nam specjalne owoce, które po przecięciu mogą zamrozić na chwilę wszystkie elementy na planszy bądź znacząco je spowolnić, a to z kolei pozwoli nam zdobywać jeszcze więcej punktów niż normalnie.

Gra Fruit Ninja oferuje nam trzy różne tryby rozgrywki, znajdziemy tutaj klasyczną siekankę (Classic) albo tryb Arcade bądź Zen. W pierwszym otrzymujemy trzy życia, czyli możemy spokojnie przeciąć dwie bomby zanim trafiając na trzecią zakończymy zabawę. Jeśli wybierzemy Zen to unikniemy ze 100%-ową pewnością bomb, ale w zamian musimy zmierzyć się z upływającym czasem i posiekać jak najwięcej w 90 sekund. Jeśli chodzi o tryb Arcade to łączy on zarówno cechy trybów Zen i Classic.


Fruit Ninja

Jeśli gra wydaje się Wam nudna to nie zniechęcajcie się tak szybko, bo w miarę rozwoju waszego kunsztu wojownika Ninja pojawią się dodatkowe bronie, a w pewnym momencie nawet nauczymy się obsługiwać pieniące się mydełko. Możemy też zmieniać tło tak dla urozmaicenia albo wykorzystywać dostępne wspomagacze. Pamiętajcie jednak, że na ręce patrzy wam stary mistrz, który nauczy was wszystkiego co zdążył sam opanować w swoim życiu.

Gra Fruit Ninja dostępna jest już teraz na urządzenia mobilne, zarówno te z Androidem jak i iOS.Gry podobne