Hungry Shark Evolution to piąta odsłona serii gier Hungry Shark wyprodukowana przez dewelopera Future Games of London (wchodzącego w skład koncernu Ubisoft). Pomimo wydania prawie dziesięć lat temu, gra nadal przyciąga dużą część graczy, ponieważ jest niesamowicie uzależniająca.

Hungry Shark Evolution to wodna przygoda, w której bawisz się z różnymi rekinami (i innymi wodnymi stworzeniami), które nieustannie szukają swojej następnej kolacji. Ogólnym celem każdej sesji gry jest przetrwanie tak długo, jak to możliwe, bez śmierci z braku jedzenia. Brzmi to dość prosto, ale utrzymanie rekina przy życiu nie jest łatwym zadaniem.


Gra jest zamieszkana przez rozległą menażerię morskich stworzeń, od tych smacznych po najbardziej śmiercionośne. Oprócz nieustannej sesji jedzenia i zdobywania złota w tym procesie, gra oferuje również kilka zadań pobocznych. Twoje rekiny mają do wykonania zestaw misji – konkretne zadania, które są wymienione w lewym dolnym rogu wyświetlacza i przynoszą dodatkowe zyski po sfinalizowaniu. Ponadto w tej grze jest element poszukiwania skarbów, ponieważ twoje rekiny mogą natknąć się na liczne artefakty podczas swoich sesji eksploracyjnych.

Wszystkie te elementy połączone z pewnością zapewnią niezliczone godziny wciągającej zabawy. Niezależnie od tego, czy właśnie natknąłeś się na grę, czy grasz już od dłuższego czasu, nadal możesz się zastanawiać, co możesz zrobić, aby stać się bardziej wydajnym zjadaczem, aby szybciej powiększać swoją kolekcję rekinów i zdominować oceany.

1. Zrozum podstawy przetrwania

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić w Hungry Shark Evolution, jest przeżycie. Upewnij się, że stale pożerasz różne rzeczy – małe ryby, większe ryby, płetwonurkowie, ludzie kąpiący się w morzu (tak, gra jest dość krwawa, więc może nie być dobrym wyborem dla osób o słabym sercu), żółwie, mewy itp. Możesz jeść większość rzeczy w swoim otoczeniu, więc twój rekin nie powinien po prostu pływać bez atakowania czegoś w pobliżu.

Te drapieżne ryby mają niski próg głodu, więc jeśli nie będziesz ciągle pompować ich rybami, dość szybko umrą z głodu. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zapobiec głodowi, ponieważ oznacza to utratę rekina i zakończenie sesji gry.

Pamiętaj, że nie wszystko, co napotkasz, jest jadalne (przynajmniej na początku), więc uważaj. Niektóre rzeczy, takie jak meduza, naprawdę cię skrzywdzą i wyczerpią twój pasek życia (zawsze miej oko na to w prawym górnym rogu). Trzymanie się z dala od tych rzeczy jest początkowo łatwe, ale staje się bardziej skomplikowane, gdy ocean staje się coraz bardziej zatłoczony. Jeśli masz większego rekina, nie będziesz już musiał się martwić o unikanie meduz, ale będziesz mógł to odblokować dopiero później.


Inni antagoniści pojawią się, gdy będziesz kontynuować eksplorację, jak na przykład nieznośne okręty podwodne, które mogą być dość agresywne w polowaniu na rekiny. Gdy już jeden zauważysz, powinieneś albo uciekać, by ratować życie, albo nauczyć się ich pokonywać (więcej o tym w dalszej części poradnika).

Ale tylko dlatego, że możesz jeść określone stworzenia, nie oznacza to, że nie mogą one zadać ci obrażeń. Foki mogą cię ugryźć i wyssać życie, więc musisz upewnić się, że możesz je zjeść jako pierwszy. Nie pozwól, by się na ciebie zmówili, bo możesz w mgnieniu oka zginąć. Wzmocnij się, aby uciec z ich szponów, jeśli zdarzy ci się między nimi znaleźć.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w zależności od twojego rozmiaru, nie będziesz w stanie zjeść niektórych stworzeń/obiektów, więc po prostu upewnij się, że unikasz ich, gdy się pojawią. Jeśli chcesz być wolny od zmartwień, szybko ulepsz swoje rekiny. Możesz to zrobić, kontynuując jedzenie i odblokowując nowe rodzaje rekinów, które mogą zapuszczać się głębiej w ocean i zjadać szerszą gamę zwierząt.

Niestety, ryby wyższego rzędu, takie jak Mroczny Młot, są jedynymi, które mogą zjadać określone rodzaje przedmiotów. Jeśli jeszcze nie odblokowałeś jednej z tych potężnych ryb, najlepiej powstrzymać się od prób spożywania meduz, łodzi lub min. Jeśli przypadkowo na nie wpadniesz, zjedz coś szybko potem, aby przywrócić zdrowie i zapobiec zgonowi. Gdy ryby będą większe, będziesz mógł celować w większą zwierzynę. Na przykład Moby Dick potrafi jeść łodzie podwodne.

Alternatywnie możesz wydać zasoby na sprzęt, aby uodpornić się na działanie szkodliwych stworzeń i przedmiotów, ale omówimy to w sekcji 7.

2. Uruchom gorączkę złota

Pochłonięcie wielu stworzeń w krótkim czasie aktywuje mnożniki zarobków. Mogą one dać ci x2, x3, x4 (i tak dalej) ilość złota, którą normalnie otrzymasz za zjedzenie określonego stworzenia. Z włączonym mnożnikiem idź dalej i kontynuuj ucztowanie. Mam nadzieję, że szybko wypełnisz pasek na dole wyświetlacza, który po zapełnieniu wywoła gorączkę złota.

Podczas gorączki złota otrzymasz zwiększenie wytrzymałości/siły ataku i będziesz mógł zdobyć znacznie więcej punktów za zjedzenie każdego stworzenia w zasięgu wzroku. Wykorzystaj te sesje do maksimum i połykaj wszystko, co możesz, aby uzyskać maksymalne nagrody. Upewnij się, że podróżujesz do zaludnionego obszaru, gdy zobaczysz, że pasek gorączki złota jest bliski zapełnienia. Nie chcesz wylądować w odległej części oceanu, gdzie nie ma nic do jedzenia. Szkoda byłoby zmarnować taki szał jedzenia.

3. Jak szybko odblokować nowe rekiny?

W Hungry Shark Evolution można bawić się wieloma rekinami. Zaczynasz od podstawowego, mniejszego, który woli płytkie wody i zjada maleńką zwierzynę. Później będziesz mógł odblokować nowego i większego rekina (a później także inne potwory morskie), który może zmierzyć się z większymi rodzajami stworzeń i zanurkować głębiej.

To ważne, ponieważ rekiny dla początkujących nie mogą pływać w głębinach. Jeśli ciśnienie stanie się zbyt wysokie, twój morderczy zwierzak zostanie zgnieciony, czego należy unikać.

Tylko bardziej zaawansowane drapieżniki mogą eksplorować ciemne głębiny oceanu. Na przykład żarłacz biały może zejść nawet na 300 metrów i zjeść paskudne stworzenia żyjące w głębinach, takie jak te meduzy, które mogą żądlić, a także inne żarłacze białe.

Jak możesz zacząć wyposażać nowe rekiny? Cóż, będziesz musiał ulepszyć rekina, z którym grasz, do maksimum (poziom 10 dla rekinów na poziomie podstawowym), a następnie uiścić opłatę w złotych monetach, aby dostać nowego na pokład. Alternatywnie możesz zapłacić klejnotami, ale zazwyczaj brakuje ich. Nie wspominając o tym, że będziesz potrzebować Klejnotów, aby przedłużyć sesje ucztowania na wypadek, gdybyś zginął.

Więc zachowaj klejnoty i pracuj nad ulepszaniem swojego rekina za pomocą monet. Powinniśmy tutaj zauważyć, że można pominąć niektóre rekiny i przejść od razu do potężniejszych, odblokowując je za pomocą klejnotów. Sumy są jednak duże, więc zebranie jak największej liczby klejnotów zajmie ci trochę czasu.

4. Kup mapę

Ocean jest duży i powinieneś jak najwięcej eksplorować. Pamiętaj, że w wodach można znaleźć wszelkiego rodzaju stworzenia, a także inne ciekawostki, dlatego warto powiększyć swój patrolowany obszar.

Na przykład istnieje portal, który może przenieść cię do alternatywnego świata inspirowanego Titanicem, pełnego ludzi uciekających z wraku i próbujących się uratować. Twój rekin może upewnić się, że nigdy nie ucieknie z wodnego piekła. To rzeczywiście brzmi jak uczta! Przez portal możesz przejść raz dziennie.

W każdym razie, aby upewnić się, że nie będziesz pływać w kółko, powinieneś kupić mapę za pomocą przycisku Wyposaż w menu, które pozwala wybrać rekina, z którym chcesz się bawić. W ten sposób nie będziesz już pływać na ślepo i będziesz mógł skierować swojego rekina na nowe obszary, zwłaszcza te, które mogą kryć skarby i nowe rodzaje stworzeń.

Gdy zdobędziesz mapę dla jednego rekina, będziesz mógł jej używać z każdym nowym stworzeniem morskim, które odblokujesz. To umiarkowana inwestycja, więc kontynuuj i wydawaj gotówkę. Nie będziesz żałować.

Alternatywnie możesz zdecydować się na zakup mapy skarbów, która pokazuje wszystkie zatopione przedmioty i inne niespodzianki, dzięki czemu możesz być wielkim bogatym rekinem!

5. Wykorzystaj reklamy na swoją korzyść

Wiemy, wiemy, że nikt nie lubi reklam przerywających grę. Ale jeśli nie chcesz zapłacić, aby przejść do przodu, po prostu będziesz musiał pogodzić się z oglądaniem całkiem sporo w Hungry Shark Evolution. Przede wszystkim zawsze upewnij się, że podwajasz swoje nagrody.

Za każdym razem, gdy zakończysz sesję gry, w nagrodę otrzymasz pewną sumę zimnych monet. Różni się to w zależności od tego, co wydarzyło się podczas sesji. Na przykład, dostaniesz więcej monet, jeśli uda ci się zjeść niektóre z atakujących rekinów (innych graczy), które wkraczają do twojego otoczenia.

W każdym razie nigdy nie przegap oferty podwojenia monet po każdej rundzie. Potrzebujesz całego złota, jakie możesz zdobyć, aby kupić nowe rekiny, a także sprzęt dla nich, więc nie ignoruj ​​tych okazji.

Codzienne logowanie się do gry, nawet jeśli nie masz tak dużo czasu na grę, jest również bardzo ważne. Ponownie skorzystaj z porady, którą opisaliśmy powyżej i podwój tę sumę, oglądając szybką reklamę.

Co więcej, możesz zdobyć dodatkowe klejnoty i monety, odwiedzając sklep i oglądając szereg reklam. To świetny sposób na zdobycie dodatkowych klejnotów. Właściwie zalecamy codzienne inicjowanie sesji oglądania reklam, aby upewnić się, że zwiększysz swoją skromną rezerwę klejnotów. Alternatywnie możesz oglądać reklamy w zamian za monety, ale sumy nie są aż tak duże, więc lepiej po prostu wybrać się do oceanu i skorzystać z dostępnych ofert reklamowych, aby zdobyć klejnoty.

Reklamy pojawią się również przy pierwszych kilku przypadkach, gdy zginiesz w oceanie. Obejrzyj krótką reklamę, aby wrócić do gry. Upewnij się, że skorzystasz z tych ofert, ponieważ alternatywą jest płacenie klejnotami.

6. Dąż do ukończenia misji i osiągnięć

Sprawdź dostępne misje, dotykając przycisku Misje w prawym dolnym rogu ekranu. Przejrzyj listę i zobacz, co jest dostępne i co musisz zrobić. Niektóre misje są nieco skomplikowane, ale nie są niczym, z czym nie możesz sobie poradzić. Na przykład znalezienie określonych ryb może okazać się dość trudne.

Będziesz potrzebował do niektórych ryb bardziej zaawansowanego rekina, ponieważ będziesz musiał zanurkować głębiej w wody, aby je znaleźć. Kiedy to zrobisz, uważaj, lubią gryźć!

Ponadto, gdy jesteś na karcie Misja, dotknij także Osiągnięcia, aby zobaczyć, co zawiera ta lista. Możesz zdobyć dodatkowe PD za ich ukończenie, a misje zapewniają dodatkowe monety.

7. Zainwestuj w dodatkowy sprzęt

Jeśli szukasz sposobów na ulepszenie swojego rekina, sprawdź zakładkę Wyposażenie. Tutaj znajdziesz niezliczone przedmioty, w które możesz wyposażyć swojego rekina. Już zaprosiliśmy Cię do zakupu mapy stąd, ale są też inne niezliczone opcje do wyboru.

Na przykład możesz kupić przepaskę na oko, która zwiększa ilość złota otrzymywanego przez rekina podczas połykania stworzeń o 5%. Alternatywnie fajerwerk może zwiększyć twoją prędkość o 50%.

Niektóre przedmioty mogą uodpornić cię na szkodliwe działanie stworzeń, takich jak meduza. Potrzebujesz do tego Antidotum. Jeśli nie masz jeszcze bardziej zaawansowanego rekina i chcesz chronić się przed minami, możesz kupić Flat Jacket, oczywiście pod warunkiem, że masz niezbędne zasoby.

Do wyboru jest wiele przydatnych boosterów, jedynym problemem jest to, że niektóre z nich są dość drogie. Na przykład fajerwerk zabierze ci 300 klejnotów w mgnieniu oka. Inne rzeczy kosztują złote monety, ale mogą też być dość drogie. Tak więc zdobycie niektórych przedmiotów dla twojego rekina nie będzie możliwe w początkowej części gry.

Nowe rzeczy są stale dodawane do zakładki wyposażenia, więc upewnij się, że stale sprawdzasz ją pod kątem okazji (oferty są dostępne od czasu do czasu) i nie tylko.

8. Zdobądź małego rekina

Wyposaż małego rekina, a będziesz mieć zaufanego towarzysza do pływania, który pomoże ci łatwiej przełykać rybki, ponieważ może zwiększyć twoje możliwości, zaczynając od wytrzymałości.

Aby wziąć małego rekina na pokład, musisz przejść do zakładki Sprzęt, a następnie poszukać miniaturowej wersji rekina, z którym chcesz się bawić. Jedynym problemem jest to, że młode rekiny kosztują dość dużo i często kosztują klejnoty. Na przykład, niższy poziom Baby Mako Shark, który przynosi +10 Wytrzymałości, zabierze ci 20 klejnotów, ale wyższe poziomy wysysają setki klejnotów z Twojej rezerwy.

Skorzystaj z bezpłatnych reklam dostępnych w sklepie, aby poszerzyć swoje kolekcje klejnotów. Rób to pilnie i codziennie, jeśli chcesz mieć wystarczająco dużo środków, aby kupić jedno z tych niesamowitych dzieci.

9. Uczta na dużej zielonej rybie

Od czasu do czasu natkniesz się na zwinną zieloną rybę. To wyjątkowy rodzaj stworzenia, więc upewnij się, że ją ścigasz. W przeciwieństwie do innych posiłków, które będziesz jadł w tej grze, zielona ryba rzuci bardziej charakterystyczną nagrodę, gdy ją pożresz. Zamiast monet dostaniesz ładny Klejnot jako rekompensatę za swoje wysiłki w pogoni za nim.

Ponieważ klejnotów jest tak mało, zalecamy, abyś zrobił wszystko, co w twojej mocy, aby zjeść tą rybę. Może i jest szybka, ale jeśli użyjesz na nim ruchu Boost, zwiększysz swoje szanse na połknięcie jej.

10. Rozwijaj swoje rekiny

Zwiększ umiejętności swojego obecnego rekina, ulepszając jego cechy. Na głównym ekranie, na którym wybierasz rekina, którego chcesz wyposażyć, sprawdź żółty pasek u góry wyświetlacza. Stuknij strzałkę skierowaną w górę, aby uzyskać dostęp do panelu Aktualizacje. Należy poprawić trzy aspekty:

  • Gryzienie
  • Prędkość
  • Boost

Dla każdej z tych funkcji jest pięć warstw ulepszeń i będziesz musiał wydać monety, aby kupić ulepszenia. Powinno to pomóc ci szybciej awansować rekiny, a tym samym odblokować nowe i bardziej zaawansowane.

Ponadto mogłeś zauważyć, że rekiny można ewoluować, dotykając fioletowego przycisku Ewolucji na panelu głównym. Ewoluujące rekiny to najłatwiejszy sposób na uzyskanie dostępu do rekinów wyższego poziomu bez konieczności płacenia klejnotów. To prawda, te ulepszenia zwykle kosztują dużo złotych monet, ale jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu na grę, w końcu tam dotrzesz. Co więcej, ewolucja rekina pozwala przeskoczyć kilka ulepszeń i odblokować bardziej zaawansowanego rekina bez wykonywania wszystkich wymaganych kroków.

Na przykład, jeśli wyewoluujesz Hammerhead Shark, możesz ewoluować w Darkhammera, który może jeść miny, meduzy i może zadawać ogromne obrażenia, gdy aktywowana jest gorączka złota. Możesz swobodnie pływać, nie martwiąc się, że wpadniesz na miny lub zostaniesz zjedzony przez okropne głębinowe stworzenia.

11. Naucz się jeść wszystko

Jak wyjaśniliśmy powyżej, wiele stworzeń morskich, które napotkasz w Hungry Shark Evolution, ma agresywną naturę. Oznacza to, że nie usiądą tam i nie pozwolą się ot tak połknąć. Niektóre z nich są w rzeczywistości są wrogie i staną do walki (foki są doskonałym przykładem tego zachowania), podczas gdy inne, takie jak jeżowce, ujawnią swoje kolce i użądlą cię, jeśli zobaczą, że nadchodzisz.

Więc najlepszym sposobem na zjedzenie ich jest zakradnięcie się do nich od tyłu i atak! W ten sposób zaskoczysz ich i będziesz mógł ich pożreć, zanim zdążą cię zaatakować. Działa to również w przypadku zwierząt. Na przykład łódź podwodna, która może cię dość agresywnie ścigać. Jeśli upewnisz się, że dostaniesz się do niej od tyłu i przyspieszysz w jej kierunku, będziesz w stanie się jej pozbyć w mgnieniu oka. Musisz tylko być wystarczająco szybki, aby uniknąć jej nieznośnych pocisków.

12. Pozbądź się kraba, odsłaniając jego słaby punkt

Znajdziesz gigantycznego kraba żyjącego na dnie oceanu, jeśli przejdziesz do eksploracji skrajnej lewej części mapy. Przejdź przez wejście do lochu, aby spotkać się z dużym facetem. Pisaliśmy o tym, jak pokonać kraba we wcześniejszym poradniku.

Jeśli grasz z rekinem wyższego poziomu, takim jak Megalodon, walka z krabem nie powinna być zbyt problematyczna. Będzie to o wiele trudniejsze, jeśli grasz na niższym poziomie, ale nadal możesz wygrać. Musisz tylko sprawić, by odsłonił swój słaby punkt. Aby to zrobić, zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć jego ataków 3 razy z rzędu. To ujawni jego podatność. Po ujawnieniu musisz atakować go, jednocześnie wzmacniając rekina, aby go wykończyć.

Dodatkowo możesz spróbować zwiększyć swoje szanse na sukces, kupując dodatkowe akcesoria w dziale wyposażenia. Na przykład, możesz zdobyć naszyjnik, który daje ci 10% premię do przetrwania.

Tą ostatnią radą podsumowujemy nasz zaktualizowany zbiór porad, sztuczek i strategii dotyczących Hungry Shark Evolution. Jeśli jednak natknąłeś się na dodatkowe wskazówki dotyczące gry, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!


Gry podobne