Gigantyczny Krab, zwany również Królem Krabów w Hungry Shark Evolution ukrywa się po lewej stronie mapy podstawowej, musicie schodzić jak najbardziej na lewo, tyle ile się da. Tam znajdziecie jaskinię (loch), w którym uwił on swoje gniazdo. Szukajcie więc wejścia do dungeonu. 

Jeśli już będziemy w środku to możemy spróbować go pokonać, ale musicie wiedzieć, że jeśli zabijecie jednego kraba to po ponownym odwiedzeniu jego gniazda będzie tam na nas czekał o wiele większy i silniejszy Krab. Za pokonanie Gigantycznego Kraba możemy liczyć na sporą nagrodę w postaci monet, gemów i to za każdym razem, z każdym nowo pokonanym krabem.


Jak zabić kraba?

Zalecam atakować kraba Megalodonem i to wymaksowanym, wtedy będzie nam o wiele łatwiej. Megalodon za każdym poziomem dostaje boosta do HP, siły ugryzienia, czy do prędkości poruszania się. Ów rekin jest także odporny na trucizny, a w dungeonie nie zabraknie na naszej drodze trujących ryb. Nie bójcie się, że Megalodon utknie w wąskich korytarzach, fakt jest duży, ale dungeon ma dość szerokie komnaty jak i przejścia pomiędzy nimi.

Strategia walki z krabem

Opcjonalny sprzęt:

Widelec do krabów (Crab Fork) zwiększy obrażenia jakie zadajemy w walce z Krabami. Możemy również użyć dodatkowych akcesoriów dających nam bonus procentowy do energii, a to z kolei pozwoli nam dłużej przetrwać w walce. Możecie także dokupić jakiś przedmiot pasujący do waszego stylu gry. Opcjonalnie warto wyposażyć się w Dziecko Megalodona, aby tym samym zwiększyć naszą szansę na przetrwanie.


Gdy już wszystko będzie gotowe to jak najszybciej płyńcie do legowiska kraba i znajdźcie go równie szybko, gdyż im dłużej zwlekacie z podjęciem walki tym szybciej będzie wam ubywało życie. Tym samym przed wejściem i samą walką upewnijcie się, że macie wystarczająco dużo punktów życia jak i staminę na przyzwoitym poziomie.

Podczas walki musicie się ciągle pożywiać, macie pole do popisu aby wyjadać tyle Blobfishów ile to tylko możliwe, znajdziecie je w legowisku niemalże z każdej strony, ale uważajcie bo niektóre „ofiary” osłonięte są przez Meduzy. Im wyżej popłyniecie tym możecie tam znaleźć również inne ryby, np. tuńczyka. Małe kraby i inne ryby również wszędzie się panoszą, ale nie polujcie na nie, gdyż nie odnawiają nam HP ani też Staminy.

Starajcie się zakończyć walkę tak szybko jak to tylko możliwe i nie pozwólcie, aby wasza energia spadła poniżej poziomu 40%.


Hungry Shark Evolution

Dopływając do kraba płyńcie maksymalnie w dół, a gry tylko rozpoczyna swój atak szczypcami zróbcie szybki zwrot i płyńcie jak najszybciej w górę, później w lewo i prawo, aby uniknąć ataku. Pamiętajcie, że im większy krab tym ma większe pole rażenia, większy zasięg i jeśli szybko się uczycie to będziecie w stanie unikać,przemieszczając się w odpowiednie miejsca, niemalże każdego ataku.

Możecie także sami prowokować atak, a gdy z sukcesem zablokujecie 3 kolejne ataki szczypcami to odsłoni przed wami swoją słabość. Krab się zmęczy i będzie musiał odpocząć kilka sekund, nawet krócej, ale to okienko czasowe wykorzystać musimy na swoją korzyść.

Krab świecący na różne kolory

Gdy Gigantyczny Krab zaczyna świecić to szybko musicie przepłynąć na sam dół i przeprowadzić zmasowany atak (Boost Attack). Gdy będzie świecił się na zielono to jest to dla nas znak, że jego HP jest na maksymalnym poziomie. Gdy zaświeci się na pomarańczowo to oznacza, że zostało mu około 50% życia, a jeśli zabłyszczy na czerwono to będzie to dla nas znak, że jesteśmy bliscy zwycięstwa.

Po całym ataku szybko powróćcie na samą górę, aby uniknąć odwetu przeciwnika. Powtarzajcie wszystkie kroki ataku do skutku.

Dla kraba na poziomie 3 i wyżej nie będziemy musieli się ganiać po komnacie, jest ona wtedy zbyt mała dla dwóch ogromnych bestii, nas i kraba giganta. Pozostaje nam wtedy tylko prowokować przeciwnika, wykonywać opisane wyżej ruchy w górę i w dół, a także uważać na to jak szerokie pole rażenia posiada atakowany skorupiak.

Wskazówka: Megalodon na maksymalnym poziomie może pokonać pierwszych trzech krabów zaledwie trzema ciosami, jeśli użyjemy Crab Fork to da się ich położyć nawet za drugim atakiem. Jeśli zastosujecie się do naszych wskazówek to każde walki z Krabem nie powinny trwać dłużej niż minutę.


Gry podobne