W grze Hungry Shark Evolution mamy całą masę przedmiotów i innych obiektów, którymi możemy zaopatrzyć nasze rekiny, a które generują nam dodatkowe dochody, a także mogą nam pomóc podczas walki z większymi ofiarami, jak choćby widelec, którym z łatwością pokonamy Gigantycznego Kraba. Warto wiedzieć co oferuje nam gra, większość z poniżej prezentowanych przedmiotów kupimy w sklepie gry, niektóre przed zakupem musimy odblokować, ale również dobrze, większość z nich można także znaleźć na mapie gry, całkowicie za darmo – choć w wielu przypadkach graniczy to z cudem jeśli nie jesteśmy spostrzegawczy.

Plecak odrzutowy (Jetpack)

Plecak odrzutowy (Jetpack)Jetpack, zwany również Plecakiem Odrzutowym, został dodany do gry Hungry Shark Evolution 12 października 2013 roku. Pozwala on rekinom, krótko mówiąc, latać w powietrzu. Plecak odblokujemy po ukończeniu 50 misji, albo wydając na to 900 diamentów. Jeśli wybierzecie odblokowanie za misje to będziecie musieli przejść wszystkie włącznie z tymi przeznaczonymi dla Żarłacza Białego (Great White), a później zaliczyć jeszcze pięć z Megalodona.


Jetpack jest niezwykle przydatnym narzędziem w grze, gdyż kilka zadań w grze wymaga od nas zjedzenia latających ofiar, co niewątpliwie ułatwi nam omawiany plecak. Jednak musimy pamiętać, że umożliwia nam on lot jedynie na ograniczoną wysokość, ale jest ona wystarczająca, aby dorwać każdą potencjalną ofiarę.

Plecaka używamy szybko, ale to bardzo szybko wykonując kolejne tapnięcia na ekran naszego urządzenia, wtedy nagle wzbijamy się w powietrze i możemy korzystać z jego zadziwiających efektów przy okazji zachwycając się niesamowitą prędkością naszego rekina. Przy okazji lotu widzimy na górze zieloną strefę, w której nie ma nic i stąd ograniczenie na możliwą wysokość do osiągnięcia z plecakiem.

Z drugiej strony zauważyłem, że zwykły Boost do prędkości daje nam większą szybkość niż Jetpack, tym samym zastanowiłbym się nad jego opłacalnością. Druga sprawa, jaką udało mi się wyłapać, to to, że rekin z plecakiem może lecieć znacznie dłużej niż Robo Shark.


Laser Beam

Laser BeamLaser w Hungry Shark Evolution kosztuje nas 75 000 monet (odblokowanie) i może być używany przez każdego rekina w slocie „głowy”. Gdy założymy laser na rekina to automatycznie zaczyna strzelać do potencjalnych ofiar, ale nie strzeli nigdy do ofiar, których aktualnie używany rekin, nie może zjeść, do meduz czy łodzi podwodnych. Laser ogłusza ofiary, paraliżuje sprawiając, że emitują one czerwone światło przez kilka sekund. Jeśli zdążymy zjeść ogłuszoną ofiarę zanim efekt minie, to dostaniemy podwójną ilość punktów.

Laser jest bardzo przydatnym narzędziem przy łapaniu ofiar plus daje nam wspomnianych bonus do punktów, więc znacznie szybciej możemy wejść w tryb Gorączki Złota.

Tak wspomnę jeszcze tylko, że Laser Beam nie ogłuszy gigantycznego kraba, meduz, łodzi podwodnych czy śmigłowców.


Czapka (Baseball Cap)

Czapka (Baseball Cap)Czapkę kupimy w sklepie gry i oczywiście zakładamy ją na głowę naszemu rekinowi. Daje nam ona 5%-owy bonus do zdobywania punktów podczas jedzenia kolejnych ofiar. Jednakże niektórych morskich bestii bonus nie dotyczy (chodzi o te, które jemy) i w ich przypadku bonus dodaje nam jedynie 1 dodatkowy punkt. Przykładowo jedząc Sardynkę dostajemy normalnie 5 punktów, a mając na głowie czapkę powinniśmy dostać 5% więcej, ale wtedy ich liczba wynosiłaby 5,25, a że gra nie obsługuje w tym przypadku ułamków to dostaniemy 6 punktów, co ewidentnie jest na korzyść gracza.

Peruka Punka (Punk Wig)

Peruka Punka (Punk Wig)Peruka ta jest kolejnym cennym narzędziem w grze Hungry Shark Evolution, które zwiększa o dwie sekundy czas trwania Gold Rush (Gorączki Złota). Kosztuje nie dużo, gdyż jedynie 1000 monet.

Sombrero

SombreroSombrero daje nam premię do przetrwania wynoszącą +30%. Zakładamy ów kapelusz oczywiście na głowę rekina. Jednak bez 40 diamentów nie zdobędziemy tego przedmiotu.

Kapelusz Wuja Sama (Uncle Sam Hat)

Kapelusz Wuja Sama (Uncle Sam Hat)Specjalny przedmiot dodany do gry w ramach aktualizacji 1 lipca, który jest dostępny z okazji święta odzyskania niepodległości (USA) 4 lipca za darmo. Zwiększa on ilość zdobywanych monet dwukrotnie (tylko 4 lipca) i zakładamy go oczywiście na głowę rekinowi. Po 4 lipca koszt przedmiotu to 1,776 monet. Jak widzicie koszt to tak naprawdę rok, w którym USA uzyskało niepodległość. Jednak jest dość wysoka biorąc pod uwagę to, że Kowbojski Kapelusz kosztuje 4 monety więcej, a daje nam 6% bonusu do zdobywanych monet.

Kapelusz Wuja Sama poza dniem 4 lipca zwiększa jedynie ilość zdobywanych monet o 5%.

Widelec do Krabów (Crab Fork)

Widelec do Krabów (Crab Fork)Crab Fork to przedmiot, który podwaja zadawane przez nas obrażenia podczas walki z Gigantycznym Krabem. Item jest kompatybilny z wszystkimi rekinami prócz tych, które pochodzą z laboratorium. Redukuje on ilość potrzebnych ataków do dwóch podczas walki z krabami.

Niestety koszt narzędzia jest dość spory, gdyż zapłacić za nie musimy 100 diamentów, ale na święta są promocje i czasami można je dostać za 50 gemów jeśli logujemy się każdego dnia, przez 12 dni, podczas świątecznych eventów.

Królicze Uszy (Bunny Ears)

Królicze Uszy kosztują 6000 monet i zwiększają nam o 10% ilość zdobywanych punktów. Zakładamy je oczywiście na głowę naszemu rekinowi.

Kapelusz Wiedźmy (Witch Hat)

Kapelusz Wiedźmy (Witch Hat)Kapelusz ten kosztuje 40 diamentów, oczywiście jest to cena poza Halloween. W trakcie Halloween możemy korzystać z niego całkowicie za darmo. Zwiększa ona ilość zdobywanych monet o 10%, a w Halloween nawet do 20%.

Krwawa Łaźnia (Blood Bath)

Krwawa Łaźnia (Blood Bath)Blood Bath to przedmiot w Hungry Shark Evolution, który daje nam jedynie wizualne efekty podczas rozgrywki (jeśli jest aktywny). Dodaje po prostu na naszych ekranach większe ilości krwi i kości, a kosztuje aż 50 diamentów.

Przedmiot jest jedynie dla osób dorosłych, z lepszym sprzętem bo efekty wizualne jakie za sobą niesie znacznie spowalniają działanie gry.

Korona (Crown)

Korona (Crown)Korona kosztuje 300 gemów i zwiększa ilość zdobywanych monet podczas gry o 20%. Jednak osobiście nie zalecam korzystania z tego bonusu, gdyż w grze znajdziecie wiele innych przedmiotów, znacznie tańszych, które dają nam porównywalne efekty. Bardzo ciężko jest zdobyć ten przedmiot za darmo, bez wydawania realnej kasy na diamenty.

Złoty Łańcuch (FGOLD Chain)

Łańcuch kosztuje jedynie 5 diamentów i zwiększa ilość zdobywanych monet o 2%. Niegdyś bonus był większy bo jeśli dobrze pamiętał wynosił 5%.

Kościsty Pierścień (Bone Piercing)

Pierścień ten kosztuje nas obecnie 1875 monet i może zwiększyć energię o 5%.

Kowbojski Kapelusz (Cowboy Hat)

Kapelusz ten kosztuje 1200 monet i zwiększa ilosć zdobywanego złota o 6%.


Gry podobne