Publikowana przez niemieckie studio Payata gra przeglądarkowa MMO Hero Zero jest opartą na flash produkcją o superbohaterach. Jak inne tego typu gry tak i Hero Zero posiada szeroki wachlarz opcji jeśli chodzi o personalizowanie naszej postaci. Jednak jeśli pograć w nią pewien czas to łatwo można zauważyć, że gameplay pozostawia wiele do życzenia. Gracz ma możliwość uczestniczenia w różnych misjach.

Opis gry Hero Zero

 


Misje można podzielić na dwie kategorie: misje na czas i te związane z walką. Zaczynamy od skromnej postaci, która ciężką pracą musi sobie wyrobić reputację u innych. Głupie jest to, że musimy rozmawiać z naszymi sąsiadami o ich dniu, aby zrozumieć ich nastrój, albo co najśmieszniejsze będziemy pomagać ustawiać trampoliny, aby pomóc unikąć upadku innego graczowi, który został uwięziony na jego dachy (że niby pomagał naprawić antenę satelitarną) – no dobra może to i jakieś aspekty społecznościowe, ale Payata chce skupić się tylko na niszy dziecięcej?

hero zero 1

W grze MMO Hero Zero wspomniane wcześniej misje na czas są niezwykle nudna, po zaakceptowaniu zadania w grze otwiera się wyskakujące okienko z opisem tego co mamy zrobić i oczywiście jest minutnik wyświetlający ile czasu mamy na wykonanie misji  i to tyle, czekamy, a później zgarniamy punkty i pieniądze. Dodatkowo każda misja zużywa nam energie, która aktualizuje się o północy, raz dziennie. Ponieważ każde zadanie nie trwa dłużej niż 10 minut to i tak mamy sporo czasu, aby poprzeglądać inne strony www czy pograć w coś mniej ogłupiającego. Cała nadzieja w systemie handlu, gdzie możemy handlować z innymi naszą energią, więc w sumie nie można w tym temacie narzekać.


hero zero 2

Jeśli chodzi o typowo wojenne misje w grze mmo Hero Zero to spotkamy się z takimi, w których trzeba walczyć z mobkami NPC w pojedynku jeden na jednego. Jednak ekran walki bardzo mnie rozczarował, miałem inne oczekiwania. Każda z walczących stron jest reprezentowana przez własny awatar, który jest tylko zdjęciem, w jednej pozie. No dobra, może czasem zadrży i pojawi się jakiś głupkowaty napis – ale to  byłoby na tyle. Jest jakiś tam efekt dźwiękowy i przy krytycznych uderzeniach widać jakieś rozbłyski, ale czy nie można było zrobić tego w ciekawszy sposób?

hero zero 3


W grze Hero Zero każdy gracz ma po osiem slotów w postaci na sprzęt typu płaszcz, szlafrok, sandały a nawet suszarka do włosów – w sferze humorystycznej nie można narzekać na ową produkcję. Podstawowe statystyki postaci mogą zostać podniesione za punkty, które otrzymujemy za każdym nowym poziomem. Jednak ci bogatsi gracze za prawdziwą kasę mogą nieźle podrasować swoją postać.

Ogólnie rzecz biorąc gra mmo Hero Zero jest dość zabawną grą casualową, nie do grania całymi dniami. Gra jest słaba, biorąc pod uwagę strasznie proste mechaniki walki, wydaje się być kierowana przede wszystkim do małych dzieci, albo mało wymagających starszych graczy. Nie sądzę, aby ktoś na nią wydał więcej niż złotówkę, ale sprawa jest prosta, każdy lubi to co lubi, a Wam i tak życzę miłej gry.


Gry podobne