Dragons: Rise of Berk to już druga adaptacja gry na podstawie serialu animowanego „Jak wytresować smoka?”. Tym razem jednak jest to gra mobilna, stworzona przy współpracy DreamWorks Animation Studios z deweloperem Ludia (Jurassic Park Builder). Zagrać w nią mogą właściciele urządzeń z systemem iOS. Poprzednią adaptacją jaką omawialiśmy na łamach naszego serwisu była gra School of Dragons, w której zajmowaliśmy się kompleksowym treningiem swojej zionącej ogniem bestii. Dziś jednak w Dragons: Rise of Berk mamy inne zadanie, musimy odbudować wioskę wikingów (tytułową Berk) po jednym z incydentów, w którym udział brały smoki.

Odbuduj wioskę wikingów

Gra Dragons: Rise of Berk łączy w sobie elementy gry budowlanej z hodowlaną, w końcu jakoś musimy ujarzmić swoje smoki. Gracze wykonują tutaj serię zadań pozwalających krok po kroku na odbudowę wioski, swojego rodzinnego domy. Można się także wybrać na poszukiwania nowych smoczych jaj.


Odbuduj wioskę wikingów

Towarzyszyć nam będzie Szczerbatek, tak ta Nocna Furia doskonale nam znana z bajki. Zarówno ten smok jak i inne smoki mogą być ulepszane z biegiem czasu dzięki karmieniu rybami, co z kolei odblokowuje dodatkowe akcje. Im silniejsza będzie nasza Nocna Furia tym dalej będziemy mogli latać w poszukiwaniu smoczych jaj.

Zbieraj smocze jaja

Pozostałe smoki mogą zostać użyte do zbierania drewna i ryb wokół wioski, a to są dwie, główne waluty używane w Rise of Berk, dzięki którym zakończymy większość zadań. Budynki również mogą być ulepszane, aby zwiększać ich pojemność i zdolność produkcyjną. Surowców na pewno nie zabraknie bo rozmieszczone zostały aż na 25 unikalnych wyspach.


W Dragons będziemy mogli zebrać około 12-stu najsławniejszych smoków z filmu, ale niektóre z nich dostępne są jedynie po wydaniu waluty premium, czyli za prawdziwe pieniądze. Waluta ta może być także użyta do przyśpieszenia wielu akcji, zadań czy budowy.

Sprawdź nasz poradnik do gry!

Na obecną chwilę gra Dragons: Rise of Berk jest dostępna za darmo na iOS, ale deweloper nie wyklucza wydania jej również na innych platformach.


Zdjęcia z gry


Gry podobne