Ghost Recon Online, obecnie Ghost Recon Phantoms to jedna z najlepszych gier jaka wyszła spod skrzydeł studia Ubisoft (Anno Online, Panzer General Online), której fabuła nawiązuje do twórczości słynnego Toma Clancy’ego. Wskoczymy tutaj w wir multiplayerowej walki sieciowej, w której może brać udział nawet szesnastu graczy jednocześnie. Pomimo wielu obaw co do modelu w jakim zostanie wydana gra możemy bawić się w niej zupełnie za darmo.

Gra Ghost Recon Phantoms to przede wszystkim wartka akcja, futurystyczne klimaty i najnowszy sprzęt wojskowy, używany głównie w służbach specjalnych. Bez odpowiedniej taktyki nie mamy nawet co próbować tutaj swoich sił w wieloosobowych kampaniach. Gracz musi potrafić działać w zespole i nie myśleć tylko o sobie, ale i o kompanach, którzy chronią jego plecy, podczas gdy on rzuca się w wir walki. Tym samym każdy w zespole będzie pełnił unikalną funkcję i każda rola jest równie ważna, można wcielić się w szpiega, zwiadowcę, szturmowca czy specjalistę w danej dziedzinie.


ghost recon online promocja

Nasz żołnierz może być wyposażony w najnowszej klasy sprzęt dedykowany akurat dla jej specjalności i dlatego gra Ghost Recon Phantoms jest tak ekscytująca. Wyobraźcie sobie, że można nawet założyć na siebie ubranie specjalnie dostosowane do kamuflażu, ale nie znikamy tak naprawdę, to złudzenie optyczne wykorzystane przez naukowców, aby chronić żołnierzy podczas tajnych misji.

Gra sztywno trzyma się zasady poziomów, więc w trakcie zabawy pozyskujemy kolejne punkty doświadczenia i niczym w grach RPG rozwijamy dzięki nim atrybuty postaci jak i możemy szkolić bohatera w wielu z dostępnych umiejętności. Umiejętności dzielą się na dwie podstawowe grupy, takie które bezpośrednio wpływają na skuteczność działań nas jako żołnierzy i te które wpływają pozytywnie na naszych kompanów z oddziału.


Oczywiście wachlarz uzbrojenia jest tutaj szeroki, ale nie każde jest dostępne w normalnym trybie zabawy i mimo tego, że Ghost Recon Phantoms to darmowa gra to czasami, aby zdobyć znacznie potężniejsze uzbrojenie trzeba dokonać mikropłatności.

Ale co to by była za gra zespołowa jeśli zabrakłoby prostych funkcji społecznościowych i tym samym dostępnym mamy czat, dzięki któremu możemy komunikować się z innymi jak i specjalny system rankingowy, który nagradza sławą tych najdzielniejszych. Nie zabrakło również możliwości zdobywania osiągnięć, co z kolei pozwala nam sprawdzić na jak bardzo zaawansowanym etapie gry już jesteśmy.

Mimo darmowości, studio Ubisoft zadbało, aby wrażenia wizualne w Ghost Recon Phantoms były jak najlepsze i grafika stała się przyjazna dla oka przy równoczesnej prostocie wykonania. Myślę, że każdy fan FPSów powinien choć przez chwilę sprawdzić opisywaną grę. Niestety nie ma wersji polskiej i gra miała swoją premierę po angielsku 10 kwietnia 2014 roku.


Wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Core i5 3 GHz
  • Pamięć operacyjna: 3 GB RAM
  • Karta grafiki: 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • Dysk twardy: 6 GB HDD
  • System: Windows XP(SP3)/Vista/7/8

Zdjęcia z gry:


Gry podobne