Panzer General Online to najnowsza gra od Ubisoft (Anno Online, Silent Hunter Online) z ich darmowej serii MMO. Seria Panzer General zadebiutowała już w 1994 roku i jest doskonale znaną strategią wojenną. W obecnie prezentowaną grę możemy zagrać za darmo i poprzez Nasze przeglądarki bez używania planszowego odpowiednika. Gracze dostają tutaj możliwość kontroli nad swoją armią, mogą personalizować swojewojska i dowodzić nawet jednostkami zmechanizowanymi jak wozy bojowe czy czołgi. Nie zabraknie tutaj różnych oddziałów złożonych z piechoty czy nawet samolotów (myśliwców, bombowców etc.).

Personalizacja Naszej armii to połączenie elementów podobnych do tych znanych nam z gier karcianych (TCG) i takich, gdzie w zaciszu domowym bawiliśmy się miniaturowymi żołnierzykami. Gracze mogą zbierać i handlować jednostkami w formie wirtualnych miniaturek, a będą to również legendarni wojacy unikalni dla każdej z nacji.


 

panzer general online 1

 


Przykładowo po stronie niemieckiej pojawią się czołgi – Tygrysy, jak i wyrzutnie rakiet Nebelwefer, a po stronie amerykańskiej nie zabraknie Szermanów i Peszingów. Możemy w Panzer General Online tworzyć również własne talie (decks) z Kart Dowodzenia (Commnad Cards), które mogą przechylać szale zwycięstwa dzięki taktycznym manewrom, ale i fajnie będzie od czasu do czasu wezwać wsparcie z powietrza? Co nie?

Walka to przede wszystkim intensywna akcja, gdzie liczy się mądra strategia i taktyka. Oczywiście bijemy się turami na siatce złożonej z heksagonalnych pól, a cała mapa zawiera liczne przeszkody, z których każda w różny sposób utrudnia bądź ułatwia nam atak/obronę. Panzer General Online oferuje nam inspirowane historię pola walki w kampaniach dla pojedynczego gracza, które równie dobrze posłużą nam jako zaawansowany samouczek. Kampanie są różne, ale na szczególną uwagę zasługuje bitwa o Monte Casino, w której wcielimy się w rolę Amerykanów, którzy wysiadają na Sycylii, aby rozpocząć inwazję. Ale jeśli ktoś woli grać jako Niemcy to czeka na nas walka podczas inwazji aliantów w Normandii, albo Ofensywa w Ardenach.

Panzer General Online 2


 

Jednak najważniejsza funkcja w grze to opcja gry multiplayer, dzięki której gracze mogą walczyć twarzą w twarz z innymi w kilku ciekawych trybach rozgrywki. W kazym trybie musimy wkazać się niebywałą zdolnością dowodzenia, taktycznym umysłem… Wspomniane tryby gry to między innymi Skirmish, Survival i Ranked. Każde kolejne zwycięstwo w trybie Survival zwiększa szansę na o wiele lepsze nagrody. W Ranked walczymy o jak najwyższą pozycję na tablicy wyników.

Panzer General Online jest dostępna bezpośrednio poprzez przeglądarki i nie trzeba nic więcej pobierać, oczywiście potrzebny jest stały dostęp do internetu. Ale rozpoczynając tutaj swoją przygodę pamiętajcie, że bardziej od szczęścia liczą się Nasze taktyczne umiejętności. Tak czy inaczej polecam grę tym, którzy kiedykolwiek w dzieciństwie grali w serię Panzer General, ale również jest to wspaniała gra dla tych, którzy pierwszy raz mają styczność z podobnym gatunkiem.


Gry podobne