Skoro seria gier Call of Duty podbiła cały świat to czemu nie miałaby powtórzyć podobnego sukcesu wersja online? Call of Duty Online, mimo że tworzona z myślą o chińskich graczach, jest grą MMOFPS, która dostępna będzie za darmo i umożliwi rywalizację tysiącom graczy z całego świata – mam nadzieje, że na Chinach nie zakończy swojej podróży. Dzięki niej na nowo powrócimy do świata tajnych misji, szybkich operacji specjalnych, a to wszystko w świecie wyrwanym z Modern Warfare.

Początkowo za tworzenie gry odpowiedzialne było studio Activision, ale coś znaczącego musiało się stać w firmie, gdyż z jej rąk wypadła cała produkcja i przeszła w ręce angielskiego studia, aczkolwiek i ono znajduje się pod skrzydłami poprzedniego dewelopera, ale prawda jest taka, ze chińska gra zostanie zrobiona na zachodzi – to fenomen jedyny w swoim rodzaju.


Shooter inny niż wszystkie

Wspomniałem wcześniej, że Call of Duty Online jest darmową grą sieciową, ale za pewną ilość prawdziwej kasy będzie możliwość dokonania zakupu nowych, lepszych broni i wydajniejszego wyposażenia, które nie jest dostępne dla darmowego użytkownika.

20131129040948a0dn71890wd4awik

Nie musimy się już więcej bawić sami, znajdziemy tutaj wielu znajomych, z którymi razem wyjdziemy na kolejne misje. Dodatkowo zawsze będziemy mieli co tutaj robić, z racji że jest to gra multiplayer to żywych przeciwników nam już nigdy więcej nie zabraknie. Czekają nas tutaj standardowe tryby rozgrywki od tradycyjnego deathmatcha po jego drużynowe odmiany jak i pojawi się również tryb zdobądź flagę czy dominacja. Jakby tego było mało jest ich wiele więcej i w miarę rozwoju gry mają być dodawane coraz to nowsze i wszystko dopasowane zostało do preferencji chińskich graczy.


Call of Duty powraca online

Ale to nie wszystko, to co pamiętacie z Modern Warfare to tylko mała cząstka tego co mamy w Call of Duty Online. Dostaniemy również nowe misje i zadania z linią fabularną, w których wcielimy się w agenta specjalnego tajnej jednostki Task Force 141. Aby było łatwiej to dodano nam zupełnie nowy zestaw broni, których nie widzieliśmy w serii Call of Duty. Będą tym samym tutaj specjalne karabiny snajperskie jak i te normalne czy też charakteryzujące się wielkim odrzutem i skuteczne w walce strzelby. Co więcej, każdy element naszego wyposażenia możemy ulepszać. A także mocując choćby na broni różnego rodzaju urządzenia dodatkowe.

Co do samych map, na których toczyć będziemy walki to zostały one zdarte rodem z poprzednich gier z serii tworzonej przez Activision. Dla tych, którym grafika jest miła oku powinna gra Call of Duty Online szczególnie przypaść do gustu.

Zdjęcia z gry


Wymagania systemowe

  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne