Blacklight Retribution, znana również jako Blacklight 2 to kolejny, sieciowy shooter pozwalający graczom z całego świata na wspólną zabawę w klasycznym stylu multiplayer. Jest to połączenie klasycznej strzelaniny z nowoczesnym uzbrojeniem, a swoje korzenie wywodzi z jednej z kultowych gier wydanych przez Zombie Studios Blacklight: Tango Down. Tym samym Blacklight Retribution można uznać jako sequel do wymienionej produkcji.

Pomimo tego, że wydawca Zombie Studios skupiał się głównie w swoich grach na przeszłości, na grach wojennych odwzorowujących to co już było, to dziś omawiany tytł przenosi nas do przyszłości, gdzie na nowo poznamy wojenną zabawę, ale już w bardziej futurystycznym stylu. Podobnie jak to było w Merc Elite tak i tutaj zajmiemy się kierowaniem własną drużyną wyszkolonych komandosów. Gra jest dostępna dla każdego i to zupełnie za darmo z jakimiś, dodatkowymi opcjami mikropłatności.


Możesz widzieć przez ścianę

W Blacklight Retribution cała rozgrywka toczy się w wielu miejscach, na różnych mapach, gdzie wszystko widzimy w perspektywie osoby pierwszej, a my jako gracze mamy do wyboru szereg ciekawych trybów rozgrywki. Podczas okresu testowania udało mi się sprawdzić takie tryby jak Team Deathmatch, Capture The Flag, Domination jak i Kill Confirmed.

Blacklight Retribution 002

Jak wspomniałem wcześniej znajdziemy tutaj najnowocześniejszej klasy uzbrojenie, które pozwoli działać nam szybciej, sprawniej i skuteczniej. Jako że technologia przyszłości stoi na o wiele wyższym poziomie niż obecna to będziemy mogli podglądać nawet to co dzieje się aktualnie za ścianą, namierzymy tym samym łatwiej przeciwnika, a wszystko dzięki Hyper Reality Vision. Jednak do używania tej czy innej technologii musimy spełniać określone wymogi, i w przypadku Hyper Reality Vision musimy mieć pełny pasek HRV – jest to jeden z pasków energii jaki widzimy w grze. Ograniczenia są po to, aby nie można było korzystać z HRV kiedy nam się to podoba, byłoby to zbyt duże ułatwienie rozgrywki.


Piechota może kontrolować mecha

Ciekawą opcją w Blacklight Retribution jest możliwość kierowania wielkim robotem na polu bitwy, chodzi o typowe mechy, które pozwolą nam posiadać jeszcze większą siłę ognia niż normalnie. Pozwolą nam likwidować olbrzymie grupy przeciwników, ale i o mecha trzeba zadbać bo wielki robot bez właściwego wyposażenia jest bezwartościowy. Nie wolno nam zapominać o tym co leży wokół nas i tak przykładowo będąc na jednej z map w trakcie walki znajdziemy różnego rodzaju broń czy amunicje, która kończy się dość często i trzeba ją uzupełniać, aby aktywnie uczestniczyć w grze.

Blacklight Retribution 007

Rozwój postaci jest analogiczny jak w wielu różnych grach MMO, aby awansować na kolejne poziomy zdobywamy doświadczenie, a doświadczenie pozwoli nam zdobywać lepsze umiejętności, broń czy ekwipunek. Co ciekawsze w Blacklight Retribution możemy zarówno modyfikować swój wygląd jak i to jak działa i wygląda nasza broń. Tym sposobem dzięki kilku zabiegom możemy posiadać wszystko co tylko możliwe i będzie to unikalne w skali całego serwera.


Twórcy, aby zapewnić nam jak najlepszą grafikę wykorzystali podczas budowy gry silnik Unreal Engine 3 i jak na darmową produkcję dostępną dla tysięcy graczy z całego świata robi wielkie jak i pozytywne wrażenie.

Zdjęcia z gry

Wymagania sprzętowe

  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM – Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne