Madfinger Games wprowadziło na społecznościową platformę Facebook swoją grę mobilną Dead Trigger 2. Jest to pierwszoosobowa strzelanka, która wrzuca graczy do postapokaliptycznego świata pełnego żywych trupów (czytaj zombie), a gracze w takich warunkach muszą wykonać ponad 600 misji w 27-miu różnych środowiskach.

Na każdym poziomie gracze kontrolują ruchy swoich postaci, ale same akcje w stylu strzelanie czy walki wręcz wywoływane są automatycznie co strasznie mnie zawiodło bo o wiele więcej spodziewałem się po tej produkcji. Gracze w Dead Trigger 2 zdobywają pieniądze i inne bonusy za zabijanie wrogów, ale najwięcej dostaniemy za headshooty (trafienia w głowę). W trakcie gry, czy inaczej, podczas misji uwolnimy mnóstwo osób, a niektórzy z ocalałych pomogą w dalszej przygodzie.


Każda misja w grze ma różny cel, niekiedy zostaniemy poproszeni o obronę niewielkiej lokacji, oczywiście wtedy rozpoczyna się gra na czas – taki survival, mamy wytrzymać tyle i tyle minut, a jeśli zginiemy za wcześnie to akcja zakończy się niepowodzeniem. Obrona może przebiegać na różne sposoby, można budować barykady nie do zdobycia, ale to dość ryzykowne zajęcie bo podczas ich budowy jesteśmy odwróceni tyłem do wroga.

Dead Trigger 2 5

Wróćmy teraz do osób, które ocalimy i dzięki Nam wyjdą z ukrycia. Jeśli są to przyjazne postacie to pozwolą nam stworzyć przedmioty leczące, nowe bronie czy inne bonusy, ale każda produkcja wymaga czasu – chyba że mamy walutę premium, wtedy wszystkie czynności mogą zostać zakończone automatycznie. Broń możemy ulepszać za walutę zdobywaną podczas gry, za każdym ulepszeniem staje się mocniejsza i zadaje o wiele więcej obrażeń.


Gra Dead Trigger 2 posiada trzy różne poziomy trudności na każdym etapie. Im trudniej tym więcej zarabiamy kasy jak i więcej punktów doświadczenia przypisywanych jest na Nasze konta. Gracze, którzy korzystają z gry w wersji mobilnej mogą również bawić się na Facebooku,wystarczy zsynchronizować dane między urządzeniem, a grą i do dzieła.

Gra udostępniana jest za darmo na Facebooku, na urządzenia iOS i Android jak i na serwisie Steam.

[youtube id=”ShbBrerRqHc” width=”633″ height=”356″]Gry podobne