W dzisiejszym poradniku do gry Odlotowe Wieżowce (Pocket Tower) opiszę Wam wszystko co powinniście wiedzieć o Windzie i Piętrach, a także na temat Holu i Przedsiębiorstw.

Do czego potrzebna jest winda?

Winda przenosi nowych mieszkańców i gości wewnątrz Twojego wieżowca. Użytkownicy mogą skrócić dostawę i sprzedaż towarów lub przyspieszyć budowę nowego piętra. Każdy gość, który korzysta z windy pozostawia monety jako napiwek. W rzadkich przypadkach można natknąć hojnych gości, którzy płacą dolarami.


Dlaczego warto poprawić jakość windy?

Każde ulepszenie zwiększa prędkość windy. Na przykład, możliwość przeniesienia gościa o jedno piętro może być podniesiona do większej, dwa piętra, trzy i tak dalej. I z każdym nowym poziomem windy dla każdego piętra otrzymasz 2 monety napiwku więcej.

Jak poprawić jakość windy?

Poprawę windy można znaleźć w holu. Koszt poprawy jest równy bieżącemu poziomowi windy. Na przykład, jeśli chcesz podnieść do L-4, poprawa będzie kosztować 4 dolary, ulepszenie windy na poziomie L-15 kosztuje 15 dolarów. Maksymalny poziom windy jest równy liczbie pięter w twojej wieży.

Jakie są typy klientów?

Klient – przyspiesza sprzedaż towarów o 5%. Kurier – przyspiesza zakupu towarów o 5% w stosunku do aktualnego czasu. Budowniczy – przyspiesza budowę pięter o 5% od aktualnego czasu. Gość – nie ma funkcji (na piętrze nie było dostawy lub sprzedaży), ale nadal daje napiwki. Mieszkaniec – jest to nowy pracownik najczęściej podwożony od razu do hotelu. Jeśli masz wolne miejsca na piętrach, to zostanie on od razu podwieziony na dane piętro.


Kim są VIP-y?

VIP jest to bardzo cenny odwiedzający, może on kupić wszystkie produkty lub natychmiast dostarczyć towar na piętro albo przyspieszyć budowę piętra. Szczegółowy opis VIP-a jest wyświetlany w windzie, kiedy się pojawi w niej.

Goście w windzie

Goście pojawiają się co 2 minuty. Realizacja transportu może być ręczna lub przy użyciu ” Podwieź wszystkich za 1″. Nowi użytkownicy mają tu pewne ułatwienie.

Dlaczego warto ulepszyć Hol?

Każde ulepszenie zwiększa pojemność holu o 1 użytkownika. Tak więc ulepszenie zmniejsza prawdopodobieństwo, że utracisz cennych gości.


Jak ulepszyć Hol?

Poprawa holu dostępna jest tutaj: Hol. Koszt rozbudowy to 5 dolarów. Dodatkowo można uzyskać do 50 miejsc + ilość pięter jaką masz.

Operator windy

Pomaga w pracy i przewiezie gości! Za 15 dolarów będzie dostępny 5 razy i rozwiezie gości za jednym kliknięciem. Znacznie przyspieszy realizację zadań miasta. Jeżeli 200 razy użyjesz operatora windy po 15$, to jego koszt wzrasta do 30$ za 5 podwózek gości w windzie chyba, że wcześniej zapraszało się gości za 2$, wtedy co każde 5 takich zaproszeń o 1 spada ta liczba 200-tu podwiezień. Po wykorzystaniu operatora windy za 15$ rośnie również cena pojedynczego zaproszenia gości do windy z 2$ do 5$.

Od niedawna jest również nowa opcja w grze: „Wynajmij za 10 dolarów”.

Wtedy masz możliwość w tej cenie pobrać wszystkie (nie zebrane wcześniej) napiwki z windy (opcja dostępna od poziomu 40).

Dlaczego powinienem poprawić jakość swoich pięter?

Każde zmodernizowane piętro daje wzrost zysku z każdego produktu, jak również wpływa na czas sprzedaży. Każde piętro można zmodernizować 5 razy. Liczba usprawnień jest wyświetlana jako gwiazdy.

Jakie rodzaje przedsiębiorstw generują więcej przychodów?

Wszystkie rodzaje przedsiębiorstw z każdej kategorii przynoszą równe dochody, ale procesy wytwarzania towarów są różne.

Jak można przyspieszyć proces wytwarzania produktu i jego sprzedaży?

Aby szybko przetwarzać te funkcje klikaj na przyciski:

  • „Kup wszystko za 1 dolar”
  • „Rozdysponuj wszystko za 1 dolar”
  • „Zbierz wszystko za 1 dolar”

Gry podobne