Dolary w grze Odlotowe Wieżowce (Pocket Tower) są wydawane w formie napiwków w windzie, a dzienny limit równy jest poziomowi gracza. Możesz je pobrać od razu za monety, ale lepiej poczekać i otrzymać dolary za darmo od gości z windy, ponieważ otrzymujesz dodatkowe dolary za wykonanie zadań.

Cena za odkupienie dolarów wynosi 100 monet na każdy poziom gracza. Darmowe dolary otrzymasz jako nagrody za wypełnione zadania (indywidualne jak i miejskie). Gracz za każde indywidualne osiągnięcie poziomu zdobywa jego równowartość w darmowych dolarach.


Grając w labirynt możesz trafić na darmowe dolary i monety.

Uczestnicząc w Kolekcjach również zdobywasz darmowe dolary (za każde zrealizowane zadanie w kolekcji miejskiej oraz w kolekcjach osobistych). Wykonanie zadania labirynt w zadaniu kolekcyjnym daje Tobie 25 dolarów.

W każdą sobotę poprzez wykonanie choć 1 zadania w skrzynkach również otrzymujesz darmowe dolary. Po otwarciu wszystkich skrzyń w mieście otrzymujesz 100 dolarów. Każdego dnia loguj się do gry, a dostaniesz kilka darmowych dolarów.


Uczestnicząc w negocjacjach z Inwestorami również zawsze zdobywasz gwarantowane dolary i dodatkowo możesz wygrać bonus, w tym właśnie też darmowe dolary!

Wymiana monet na dolary

Opcja wymiany monet na dolary została wprowadzona jedynie dla tych, którzy chcą zebrać wszystkie dolary z windy natychmiast. Funkcja “Pobierz teraz” jest dostępna w windzie, ale tylko wtedy, gdy nie zebrałeś jeszcze wszystkich dziennych dolarów z windy. Kwota darmowych dolarów, którą możesz otrzymać w windzie, jest równa Twojemu poziomowi (plus ewentualnie dodatkowy bonus z budynku VIP w Twoim mieście).

Kalkulacja


Ilość monet jaką musisz wymienić na dziennie dolary możesz obliczyć zgodnie z poniższym wzorem:

Poziom gracza x 100 x kwota dostępnych dziennych dolarów.

Przykład: gracz, który ma 30 poziom i do pobrania jeszcze tylko 20 dolarów (wcześniej pobrał już 10$)
Kalkulacja:30 x 100 x 20 = 60.000 monet – to jest kwota jaką gracz może zapłacić za pozostałe dzienne dolary


Gry podobne