W dzisiejszym poradniku opiszę wszystko co związane z Hotelem i mieszkańcami w grze Odlotowe Wieżowce (Pocket Tower). Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, proszę zadawajcie je w komentarzach, a w miarę czasu odpowiem wszystkim.

Co jest potrzebne w hotelu i do czego?

W hotelu można umieścić bezrobotnych mieszkańców , aby zatrudnić ich na swoich piętrach , które dopiero mają zostać zbudowane, a będą najbardziej odpowiednie dla ich umiejętności. Budując nowe piętra trzeba będzie szukać pracowników i zwrócić uwagę, aby pracownicy otrzymali swoją wymarzoną pracę .


Co jest potrzebne aby rozbudować hotel?

Można kupić dodatkowe miejsca w hotelu do zbierania wykwalifikowanych pracowników (z wysokimi umiejętnościami) potrzebnymi w przyszłości na piętra jeszcze nie zbudowane lub właśnie budowane. Pozwoli Ci to zatrudnić szczęśliwych pracowników i uzyskać maksymalny zysk!

Jak rozwinąć hotel?

Funkcja ta jest dostępna, gdy osiągnie się poziom 12 . Pojawia się na dole strony po wejściu w zakładkę Hotel.

* Dodatkowe miejsce
„Kup za 10”


* Rozbudowa hotelu jest ograniczona
do 85 miejsc.

Gdzie możemy znaleźć nowych pracowników?

Nowi pracownicy na piętrze są dostępni po przewiezieniu ich za pomocą windy lub po zatrudnieniu bezrobotnych mieszkańców z hotelu (1 piętro). Jeśli hotel jest pusty, to zawsze można znaleźć nowych pracowników za pomocą Pośrednictwa pracy. W Pośrednictwie pracy możesz wybrać osoby, które są lepsze od twoich obecnych pracowników, są one oznaczone znakiem (+) – dzięki temu łatwiej zatrudnić najlepszych. Pracownicy z Pośrednictwa pracy są oferowani z umiejętnością 9, których za dodatkową opłatą możesz wyszkolić do poziomu: Specjalista.

Kim są szczęśliwi mieszkańcy?

Szczęśliwi mieszkańcy to te osoby, które obecnie pracują w swojej wymarzonej pracy . Chcesz zebrać podwójną wydajność zysku (x2) – zatrudniaj tylko takich pracowników. Dlatego jest korzystnie, aby na wszystkich trzech pozycjach zatrudniać tylko szczęśliwych pracowników! Pracownicy których kolor umiejętności pokrywa się z kolorem piętra, ale praca marzeń nie pokrywa się z obecną, otrzymują przelicznik (x1,2) do zysku.


Co to jest numer umiejętności pracownika i co ten numer oznacza?

Każdy pracownik posiada kolory, które określają, które przedsiębiorstwo jest dla niego odpowiednie do pracy. Wartość umiejętności (liczba) oznacza z jakim rabatem towar zostanie zakupiony na piętrze z tym pracownikiem. Na przykład w cukierni pracują pracownicy z umiejętnością – 9, 7, 5. Oznacza to, że wszystkie produkty na piętrze, będzie można zakupić z rabatem 21% od kosztu bazowego. Maksymalne umiejętności – 9. Umiejętności pracownika nie zwiększają się, ale można wyszkolić go na Specjalistę. Pracownik Specjalista – dodatkowo zwiększa wydajność zysku na piętrze i zdobyte doświadczenie! Ale nie każdy pracownik może być przydatny, więc wyszkolenie jest możliwe tylko dla tych, którzy mają umiejętność 9! Wyszkolenie pracownika jest dostępne na jego stronie po wybudowaniu 15 pięter.

Jak zobaczyć wszystkich Mieszkańców swojego wieżowca?

Na dole strony masz przycisk „Mieszkańcy”. Pokazuje on listę wszystkich twoich mieszkańców.

Ikonki wyświetlane w zakładce na stronie „Moi Mieszkańcy”

Prezentują one listę mieszkańców oraz stopień ich zadowolenia z wykonywanej pracy:

  • w pełni zadowolony,
  • nie dość szczęśliwy,
  • bardzo niezadowolony.

Jest to potrzebne, aby zorganizować mieszkańców w wykonywanej przez nich pracy tak, aby trafili do wymarzonej i uczynić ich szczęśliwymi.


Gry podobne