Jak wiecie rzadko można odnaleźć wśród gier na Facebooku coś interesującego i w dodatku w polskiej wersji językowej. Dziś przez przypadek natknąłem się na ciekawą grę od Innogames jaką jest przeglądarkowa produkcja West Wars.

Gra nie powiem, ale bardzo przypomina The West, ale także rozgrywką Mafia Wars. Na samym starcie mamy do wyboru 3 klasy postaci: żołnierz, poszukiwacz przygód i postać chyba specjalnie do pojedynków, coś w stylu awanturnika.


Opis gry West Wars

Każda z klas ma swoje słabe i mocne strony, więc na dole są informacje o każdej z nich i polecam się z nimi dobrze zapoznać zanim podejmiemy decyzje.

Oczywiście znajdziemy tutaj przede wszystkim elementy RPG, w miarę zdobywanego doświadczenia rozwijamy naszą postać, oczywiście mamy wybór czy chcemy ją ukierunkować  typowo do prac czy też specjalnie pod pojedynki z innymi graczami. Przyjrzyjmy się temu jak wyglądają statystyki. Za każdy zdobyty level otrzymujemy po 5 punktów, które możemy rozdać w następujące cechy:

  • energia do prac
  • energia do pojedynków
  • siła
  • sprawność
  • inteligencja

Oczywiście istnieje możliwość zakupu tych punktów za bryłki złota (opcja premium – 3 za 1 pkt) lub też za walutę grze czyli złoto (100 złota za 1pkt). Dodatkowo jeśli osiągniemy 15 poziom to odblokuje nam się wybór specjalizacji postaci.


Jak w każdej szanującej się produkcji RPG nie może zabraknąć handlarza, który nam sprzeda ekwipunek użyteczny podczas rozgrywki. Oczywiście jeśli posiadamy odpowiednią ilość bryłek złota to możemy zakupić pakiet startowy do założenia, ale to już dla osób z grubym portfelem.

WARTO ZOBACZYĆ  Ceiron Wars

No to może teraz przejdźmy do tego jak w ogóle zarobić coś na ten wspaniały ekwipunek jak wyżej? Otóż na górze mamy z lewej strony pasek energii do pracy. Więc teraz przechodzimy do zakładki praca i zaczynamy klikać w pracuj. Opłaca się bo przy wyższych pracach za większą ilość energii otrzymujemy szansę, że wypadnie jakiś przedmiot z ekwipunku, a nawet przedmiot do kolekcji. Może powiem od razu o kolekcjach jeśli już zacząłem. Więc musimy zebrać załóżmy 4 przedmioty danego typu, jeśli to nam się uda, otrzymamy świetną nagrodę. Jak już mniej więcej widziałem jest to +4 do wszystkich cech. Ale nie można pominąć faktu, że jak dobijemy daną pracę na 100% to także otrzymamy +1 do wszystkich cech. Więc jak widać opłaca się je robić. Powoli i do celu.

Inną opcją choć wiele trudniejszą jest zdobywania doświadczenia i złota na pojedynkach. Wybierani są dla nas przeciwnicy, nie zawsze o podobnym levelu jak my, ale o wiele większym, jednak nie ma się co martwić, jak dobrze zainwestujemy nasze punkty to i położymy na 10 poziomie kolesi o 30 lvl więcej. W sumie duże też zależy od szczęścia, ale w tym wypadku doświadczenia można zdobyć bardzo dużo.

Jak każda gra facebookowa i ta posiada elementy społecznościowe. Możemy zapraszać znajomych z fejsa do tzw. gangu, a dzięki temu otrzymamy pewne profity zarówno w złocie jak i w walkach podczas pojedynków. Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie was zaprosić do testowania tej super gierki. Jak widać na stronie startowej są to testy beta, ale nie będzie żadnych resetów.


Gry podobne