Gra Tower Worlds łączy w sobie popularne elementy znane nam z gier typu tower defense jak i z gier RPG i RTS pozwalając graczom na budowę i personalizację własnego miasta, budowanie wielkich cytadeli, odkrywanie nowych typów wież i nauczanie naszego herosa nowych umiejętności, a także ulepszanie już posiadanych. Naszym celem jest odbudowanie rozbitego statku, ale w tym będą nam przeszkadzać liczne najazdy potworów, przed którymi jedyną obroną są wieże.

Recenzja gry Tower Worlds

Nasi bohaterowie napotkali na swojej drodze tsunami, właśnie wtedy gdy zwiedzali nowo odkryty świat. Statek runął zniszczony na brzegu wyspy. Aby teraz opuścić tą wyspę nasi bohaterowie muszą gromadzić potrzebne surowce, które przydadzą się przy odbudowie statku i to jest główny cel całej zabawy, odbudować statek i wrócić bezpiecznie do domu. Każde ulepszenie statku wiąże się z większym terytorium nad jakim mamy kontrolę na wyspie, odblokowuje to również nowe budynki i zwiększa maksymalny limit budowanych wieżyczek, ale to wiąże się również z nieprzyjemnymi konsekwencjami, gdyż i nasza baza jest częściej atakowana przez potwory. Dlatego, aby jak najlepiej bronić miasta musimy stale zbierać nowe surowce, odbudowywać coraz szybkiej statek. Każde nasze osiągnięcie w grze Tower Worlds jest zapamiętywane i prezentowane w ogólnym rankingu.


rozbudowane miasto

Wchodząc do gry Tower Worlds widzimy najważniejsze trzy wskaźniki rządzące całą rozgrywką. Pierwszy z nich do Punkty Konstrukcji (Construction Point) zbierane są za każdym razem jak wzniesiemy nowy budynek. Liczą się przy końcowej ocenie. Kolejnym jest populacja, która decyduje o tym jakie operacje możemy wykonywać. Niektóre czynności wymagają od nas określonej ilości populacji, na przykład: budowanie, produkcja, zbieractwo i tak dalej. Zwiększmy ten wskaźnik za pomocą nowych domków, ale również możemy zapłacić za to złotem. Za złoto możemy również przyśpieszać budowę, badania nowych technologi, a także ułatwią nam wiele innych elementów w grze. Złoto zdobywamy głównie podczas zadań.

W grze na przeglądarkę Tower Worlds bohaterowi występują w roli Lordów. Nasza postać zarządza produkcją i dowodzi w walkach. Wybranie właściwej postaci pozwoli nam osiągnąć szybciej sukces. W grze znajdziemy trzy różne typy herosów: Man, Woman i Mage. Bohater taki ma specjalną umiejętność, na przykład Man jest dobry w walce i przyzwoicie się sprawuje w obronie miasta. Woman jest zwinna i korzystnie zarządza produkcją w mieście. A Mage, no cóż, on posługuje się czarami.


wycinka drzew

W grze Tower Worlds znajdziemy kilka rodzai budynków i surowców wliczając 2 tuziny budynków funkcjonalnych, tuzin obronnych i 3 tuziny dekoracji. Możemy dzięki temu pokazać swoje zdolności jeśli chodzi o zarządzanie miastem i odpowiednim planowaniu rozmieszczenia każdej z dostępnych struktur. Dodatkowo, aby budynki rozpoczęły produkcję muszą zostać ze sobą połączone siecią dróg. Jest tutaj mnóstwo innych zależności, o których musicie pamiętać. Bez odpowiedniej ilości mieszkańców nie zbudujecie wszystkiego, a pozyskacie ich z budynków mieszkalnych. Można ich przeszkolić również do roli ekspertów i później przydzielić do produkcji surowców, a je następnie wykorzystać do lepszych badań, które odblokują nam nowocześniejsze wieże i budynki.

Broniąc miasta w grze Tower Worlds nie musimy się bać, że potwory zniszczą naszą wioskę/miasto. Im zależy głównie na naszym magazynie. Dlatego najlepiej zbudować wszystko rozsądnie, zaplanować położenie wieżyczek, a także budynków i okalających je dekoracji. Na początku będziemy mogli zbudować tylko wieżę łuczników i włóczników. Aby zbudować bardziej zaawansowane wieże musimy zbadać odpowiednią technologię w Instytucie Badawczym. Różnego rodzaju wieże w inny sposób oddziałują na potwory. Jednym słowem każda z nich walczy o wiele wydajniej z innym rodzajem przeciwnika. Wieżyczka łuczników ma najlepszy atak przeciwko zwierzętom, podczas gdy włócznie zadają większe szkody piratom.


atak potworów

Tak czy inaczej najwięcej zależy nie tylko od ilości, ale i od obranej strategii budowania miasta, zaplanowanego rozstawienia każdego z budynków. Jeśli uda nam się obronić to zdobędziemy nieco złota i troszkę materiałów, a w przypadku przegranej nie czekają nas żadne kary/nic nie stracimy.

Naszych sąsiadów widzimy na dole ekranu gry. Możemy dodać ich do listy przyjaciół klikają na ich portrety i wysyłając im stosowną prośbę. Jeśli ktoś przyjmie naszą prośbę to możemy go zacząć odwiedzać. Jednak to nie wszystko co można w Tower Worlds robić dzięki znajomym. Otóż możemy ich zatrudniać również w naszym Hotelu. I tutaj mamy jedno ważne powiązanie, jeśli odwiedzimy wyspę przyjaciela to możemy mu pomagać pod warunkiem, że jesteśmy jego pracownikami, wtedy można zbierać za niego surowce, sprawdzić jak idzie budowa itp. Jeśli nie jesteśmy u niego zatrudnieni to pozostaje nam tylko pozostawienie wiadomości na jego tablicy. Z ciekawostek powiem jeszcze, że mag może rzucić specjalny czas na wyspę znajomego, zrobić możemy tym samym komuś niespodziankę, a czy miłą czy złą to już pozostawiam Waszemu sumieniu.   


Gry podobne