Firmy Valve i koreański Nexon wspólnie przygotowali dla Nas sequel do popularnego shootera Counter Strike Online. Jest to strzelanka rozgrywana w widoku pierwszej osoby (first person) i bez wątpienia Counter Strike Online 2 staje się, podobnie jak jej poprzednik, fenomenem na całą Azję. Dziś jednak chciałem Wam przybliżyć dostępne tryby jakie można w niej odnaleźć.

Usiądźcie spokojnie i zapoznajcie się z przygotowanym, krótkim poradnikiem przez Naszą redakcję.

No to zaczynamy:

  1. Hostage rescue
  2. Bomb defuse
  3. Team Deathmatch
  4. Gun Deathmatch
  5. Tryb Stealth
  6. Tryb Flag Capture
  7. Pig (Tryb Świni)

 

Hostage rescue

Hostage rescue jest jednym z oryginalnych trybów gry dostępnych w Counter Strike. W sumie jest to pierwszy tryb w owej serii gier. Scenariusz wymusza na Antyterrorystach wyruszenie na misję ratunkową, gdzie celem jest uwolnienie wszystkich zakładników. Znajdziemy ich zazwyczaj w pobliżu miejsca, gdzie ożywają terroryści (respawn). Aby przejść ów tryb Antyterroryści muszą przeprowadzić zakładników do strefy bezpiecznej, blisko ich miejsca respawnu. Ale wygrać można również innym sposobem, wystarczy wybić wszystkich graczy drużyny przeciwnej i zwycięstwo mamy gwarantowane. Jednak gdy czas rundy się zakończy, a my nie wykonamy misji, to terroryści wygrywają.

Ciekawostka: Kiedy zaczynamy prowadzić zakładników do bezpiecznego miejsca to otrzymujemy co jakiś czas niewielką sumę gotówki. Im bliżej do miejsca ratunkowego, tym więcej kasy wpada na konto teamu.

 

Bomb defuse

Bomb defuse to również oryginalny tryb znany nam doskonale z Counter Strike i dostępny jest również w Counter Strike Online 2, ale z kilkoma usprawnieniami. Głównym celem w tym trybie jest powstrzymanie terrorystów przed podłożeniem kolenych bomb z C4. Po stronie terrorystów celami są kolejno, albo podłożenie bomb (wszystkich), albo zabicie Antyterrorystów. Kiedy Terrorystom udaje się podłożyć bombę to AT mają określony czas, aby ją odszukać, zabić przeciwników i rozbroić ładunek. Bomby można podłożyć w określonych miejscach na mapie, zazwyczaj są to dwa punkty A i B.

WARTO ZOBACZYĆ  Darmowe złoto i kryształy w UnderMaster

 

Team Deathmatch

Podobnie jak klasyczna wersja, tryb Team Deathmatch nadal skupia się na walce pomiędzy obydwiema frakcjami. Jednakże nie mamy tutaj wyznaczonych specyficznych celi. Po prostu musimy eliminować członków przeciwnej drużyny. Zabity gracz ożywa po pięciu sekundach w bazie frakcji na mapie. Cała rozgrywka kończy się tuż po tym jak jedna z drużyn osiągnie ilość zabitych przeciwników na określonym, na początku zabawy, poziomie.

 

Gun Deathmatch

Tryb Gun Deathmatch bazuje na Team Deathmatch, ale różnią się oba tryby między sobą kilkoma szczegółami. Kiedy zaczyna się walka to gracze otrzymują najsilniejszą broń. Jeśli dany gracz zabije określoną ilość wrogów to automatycznie jego broń zmienia się na słabszą i tak aż do końca. Ostatnią bronią jest Glock 18, a później zostaje Nam zwykły granatnik (HE Grenade) i na tym zabawa się kończy, a pierwszy gracz, który osiągnie to – zostaje zwycięzcą.

[youtube id=”WYq5jl3rVT0″ width=”633″ height=”356″]

 

Tryb Stealth

W trybie Stealth Terroryści są wyposażeni jedynie w granaty zwykłe i dymne, a ich sylwetki są półprzeźroczyste podczas przemieszczania się po mapie. Kiedy stoją w miejscu są zupełnie niewidoczni.

tryb niewidzialnosci

Ważne jest, aby pamiętać o tym, że gdy się nie poruszamy to jesteśmy kompletnie niewidoczni dla przeciwnika, w przeciwnym wypadku widać Nas jako przeźroczyste postacie.

Cele:

  1. Terroryści: Wyeliminować graczy drużyny przeciwnej.
  2. Antyterroryści: Wyeliminować graczy drużyny przeciwnej.

Oczywiście oryginalna misja musi być również wykonana, czyli należy wygrać rundę w trybie Hostage Rescue albo Bomb Defuse.

WARTO ZOBACZYĆ  Aura Kingdom: Eidolon - Ewolucja i analiza Aelius

Mapy: Dust2, Inferno, Nuke, Train, Italy, Uprising, Shutdown, Office, Assault, Aztec, Militia, Prodigy, Aquarium i Vantage.

[youtube id=”xI7HzXYlqOI” width=”633″ height=”356″]

 

Tryb Flag Capture

Tryb Flag Capture opera się na walkach PvPvE (Player vs Player vs Environment). Gracze muszą przejąć flagę, aby zdobyć przyczółek i wygrać mecz. W sumie każdy wie o co chodzi bo znamy podobne tryby z wielu innych shooterów.

Mapy: Big City

[youtube id=”dMdPOKIq4IY” width=”633″ height=”356″]

Pig (Tryb Świni)

Tryb Pig dalej kręci się wokół walki pomiędzy Terrorystami i Antyterrorystami, ale z tą różnicą, że tutaj możemy przemienić się w świnię! Tak, świnie z pokaźnym zapasem życia (3000HP), ogromną siłą ataku i niesamowitą szybkością. W tym trybie możemy grać również z botami.

pig mode

W Trybie Świni będziemy wielką, tłustą świnią, ale dlaczego?

Ciekawe jest to, że podstawowa wartość życia to 1000 HP, gracze zmniejszają się jeśli zostaną trafieni przez przeciwnika i powiększają jeśli trafią kogoś z przeciwnej drużyny. Dodatkowo jeśli gracz celnie strzeli to zwiększa się jego poziom HP (życia). No i oczywiście w każdym momencie można przemienić się w świnie (jeśli osiągniemy poziom 3000 HP), która także rośnie i kurczy się w zależności od sytuacji przedstawionych powyżej.

[youtube id=”vUzAaYXb96k” width=”633″ height=”356″]