Dziś postanowiłem stworzyć dla was spis najlepszych gier match 3 jakie do tej pory pojawiły się na łamach naszego portalu. O ich popularności decyduje bardzo wiele czynników, ale głównie chciałem was nakierować na te najciekawsze propozycje, których nie znajdziecie na Chomikuj czy innych portalach, gdzie często wyszukujecie gry. Są one darmowe i w dużej mierze dostępne poprzez przeglądarki na Facebooku jak i na wielu urządzeniach mobilnych.

1. Pudding Pop

Pudding Pop to jedna z najbardziej wciągających gier z serii dopasuj 3 na Facebooku w jakie do tej pory miałem okazję zagrać. Nie chwaląc jej zanadto powiem, że mimo iż nie posiada systemów, które wyróżniałyby ją spośród setek innych gier tego typu to i tak wciąga bez reszty i jeszcze te słodkie, kolorowe żelki. No po prostu masa zabawy z dodatkiem logicznego myślenia.


pudding pop

Gra Pudding Pop dostępna jest zarówno na Facebooku jak i na urządzenia mobilne z systemami Android czy iOS za darmo.

Więcej o grze dowiecie się z naszej recenzji jak i zapraszamy również do poradników.


2. Candy Crush Saga

Któż nie słyszał o Candy Crush Saga, grze która podbiła cały świat i przyczyniła się do wzrostu popularności studia King. Mimo swojego wieku i coraz większej konkurencji gra przyciąga wciąż nowych fanów. Gra posiada ponad 550 poziomów i wciąż dodawane są kolejne jak i wprowadzane są dodatkowe utrudnienia i modyfikacji dla graczy korzystających z nich na Facebooku czy na urządzeniach mobilnych (iOS, Android).

Candy Crush Saga

Oczywiście bawimy się za darmo, choć niektóre opcje niekiedy wskazują, że jest to gra fremium – jednak znam spore grono osób, które spokojnie przeszło wszystkie poziomy bez wykładania na nią choćby złotówki.


Recenzję znajdziecie jak zawsze tutaj, a i zapraszam do poradników.

3. Diamond Digger Saga

W Diamond Digger Saga została wprowadzona pewna innowacja w gatunku match 3. Tym razem musimy się w nią bardziej „wgłębić” (dosłownie). Oprócz dopasowań co najmniej 3 elementów musimy zadbać o to, aby spełnić wymagania każdego poziomu jak i umożliwić swobodny przepływ wody pomiędzy kolejnymi korytarzami. Gra w porównaniu do swoich rywali jest znacznie bardziej wymagająca i nie uda wam się jej przejść w kilka dni. Kolejne poziomy dodawane są systematycznie, więc pilnujcie się.

Diamond Digger Saga

Niestety gra nie jest dostępna na Androidzie i na iOS, choć korzystając z przeglądarki Puffin możecie w nią zagrać poprzez Facebooka.

Recenzję znajdziecie jak zawsze tutaj, a i zapraszam do poradników.

4. Bubble Witch Saga 2

Bubble Witch Saga 2 ma odnowić jedynkę wprowadzając do rozgrywki znacznie przyjaźniej wyglądające wiedźmy. Studio King rozpoczęło również ostro kampanie reklamową swojej nowej gry w kulki online, choć głównie skupiono się na użytkownikach mobilnych, a zagrać można za darmo na Androidzie jak i na iOS.

bubble witch saga 2

Dla graczy, którzy jednak więcej czasu przebywają przed monitorami komputerów przygotowano także wersję na Facebooka. Koniecznie musicie sprawdzić.

Recenzję znajdziecie jak zawsze tutaj, a i zapraszam do poradników.

5. Wesoła Farma

Wesoła Farma to jedyna gra w naszym spisie posiadająca interfejs w języku polskim i o dziwo znajdziemy ją na Naszej Klasie. O wydaniach mobilnych póki co nie ma żadnej mowy, ale kto wie, jeśli podbije ona serca Polaków to wydawca może pokusi się o przeniesienie jej na nasze smartfony i tablety.

Wesoła Farma

Jednakże pomimo tego, że jest dość ciekawą propozycją to jej pozycja medialna nie jest zbyt dobra i może szybko zginąć w gąszczu innych propozycji z gatunku dopasuj 3.

Recenzję znajdziecie jak zawsze tutaj.


Gry podobne