Farm Heroes Saga to kolejna gra przeglądarkowa o charakterze match 3 puzzle game wprost ze stajni studia King (Bubble Witch Saga, Candy Crush Saga), która niedługo będzie dostępna zarówno na platformie społecznościowej Facebook jak i na urządzeniach opartych o systemy iOS i Android. Groźny szop grozi wszystkim wykradnięciem całych plonów przez co może zabraknąć żywności na naszym gospodarstwie, więc jesteśmy zmuszeni jak najszybciej zebrać wszystkie warzywa i owoce z pól, aby szop nie położył na nich swoich włochatych łap.

fhs 001


Podczas gry będziemy musieli oczyszczać planszę z kolejnych elementów oznaczonych przeróżnymi symbolami, ale na to zadaniem mamy ograniczoną ilość ruchów, a im wyższe wyniki osiągniemy tym więcej gwiazdek uda nam się zdobyć na zakończenie rundy. Po każdym zmaganiu dostajemy dostęp do kolejnego poziomu, gdzie przyjdzie nam się na nowo dopasowywać różnego rodzaju symbole.

Oprócz konwencjonalnych systemów i dobrze nam znanego gameplay’a mamy tutaj troszkę, pewnej odmiany. Plansze nie są jednakowe i nie będziemy bawić się tylko na monotonnych kwadratach, co rundę zmienia się kształt, a co za tym idzie poziom trudności. Jednak jeśli będzie nam zbyt trudno ukończyć dany poziom to możemy skorzystać z licznych boostów, które zarówno możemy zakupić jak i pojawiają się w trakcie całej zabawy – na przykład boost, który usunie wszystkie płytki położone w jednej linii. Po koniec każdej rundy podliczane są punkty przez nas zdobyte, wtedy widzimy ile z trzech maksymalnie gwiazdek udało nam się zdobyć, a następnie na tablicy wyników możemy porównać nasze osiągnięcia na określonym poziomem z tymi, posiadanymi przez naszych znajomych.

fhs 003


Recenzja gry Farm Heroes Saga

Troszkę już mnie męczą tytułu o słodyczach jak Candy Crush Saga czy inne o diamentach, których jest pełno obecnie w sieci. Mam ochotę na coś świeżego, więc czemu nie wypróbować Farm Heroes Saga? Jest to również gra match 3 ze stajni studia King (dawniej nazywało się king.com). W sumie mechanika nie różni się od podobnych tytułów konkurencji, jest słodka, ale co najważniejsze wciągająca. W sumie zawsze warto zagrać w coś nowego, gdzie kaczki i kwiatku potrafią nas wrzucić w morderczy wir walki o każdy poziom.

Wcielamy się tutaj w rolę rolnika, który wygląda jak tradycyjna postać z wiejskich terenów – wielkie okulary, obdarte ubrania i wielgaśne kalosze. Na naszej drodze ku idylli stoi zły szop Rancid i to od nas zależy i naszych zwierzęcych przyjaciół czy uda nam się powstrzymać każdą jego akcję sabotażową.

Jak w wielu innych grach ze studia King w Farm Heroes Saga naszym celem nie jest tylko i wyłącznie zdobycie jak największej ilości punktów, musimy dodatkowo wykonywać inne zadania jak zebranie określonych elementów czy uwolnienie zwierząt z rąk złego szopa. Na każdej planszy znajdziemy różnego rodzaju elementy, wybrane z naszej farmy, będą to zazwyczaj truskawki, cebule, uśmiechnięte słoneczka i wiele innych owoców, warzyw itp.


fhs 002

Wszystko brzmi idealnie i bardzo prosto, nie musimy korzystać na początkowych poziomach z żadnych sztuczek. Jednak w miarę rozwoju rozgrywki sprawy się nieco komplikują, na naszej drodze pojawią się zamrożone elementy, które można usunąć tylko wtedy, gdy znajdą się w grupie co najmniej trzech takich samych elementów. Pojawią się również kaczki, które można usunąć jeśli dopasuje się trzy jajka obok nich, a także kwiaty, ale to już sprawdzicie sami. I teraz najlepsze: zdarzy się wiele sytuacji, w których dostaniemy zadanie jakie należy wykonać w pewnej liczbie ruchów, nachodzi nas wtedy jedno pytanie „Jak mam to do diaska zrobić?”.

Odpowiedzią na to pytanie jest wytrwałość i oczywiście power up’y. Dostajemy na początku pewną ilość boostów za darmo, ale w naszej dalszej karierze w Farm Heroes Saga będziemy ich potrzebować o wiele więcej. Niestety, aby je zakupić trzeba pozbyć się prawdziwej gotówki, albo próbować powtarzać uciążliwy poziom do skutku i mieć nadzieje, że uda nam się osiągnąć sukces zanim utracimy wszystkie życia. Ale nie ma co się przejmować, takie „trudne” poziomy to nie jest reguła, w większości na kolejnych levelach będziemy przelatywać w kilka sekund. Jednak nie umknie naszej uwadze w końcu, że mamy tylko 5 żyć, które na szczęście odnawiają się co pewien czas.

Farm Heroes Saga może stawać się bardzo frustrująca, ale również jest bardzo ciekawą i dynamiczną aplikacją na Facebooku. Ciągle zmieniające się cele sprawiają, że rozgrywka wydaje się zawsze świeża jak i cykliczne potyczki z szopem Rancid nieco urozmaicają rozgrywkę. Aby z nim wygrać musimy dopasowywać warzywa tym samym wysyłać je na niego. Jednak jeśli ciągle jesteśmy na etapie Candy Crush Saga to definitywnie powinniście w końcu poznać dziś prezentowaną grę.

Poradniki o przechodzeniu kolejnych poziomów:

  • Poziomy od 1 do 70
  • Poziomy od 71 do 110
  • Poziomy od 111 do 200
  • Poziomy od 201 do 280
  • Poziomy od 281 do 340
  • Poziomy od 341 do 400
  • Poziomy od 401 do 445

Gry podobne