Gra Rule the Kingdom to fantastyczna opowieść, a jeszcze lepsza gra RPG. Jest to idealna propozycja dla fanów prowadzenia własnej postaci w fabularnej oprawie, gdzie czeka ich przygoda, wiele ciekawych zadań jak i część strategiczna rozgrywki, gdzie ekonomia weźmie górę, a my możemy rozbudowywać nasze królestwo i zająć się jego zarządzaniem. 

Grę wydaje nam do dnia dzisiejszego studio Game Insight (Smiley Boom, Airport City). Gra dostępna jest za darmo na kilku platformach, na dedykowanej stronie www jak i na Facebooku. Znajdziemy również wersję pod iOS czy Androida. Jednym słowem grać może każdy, kiedy chce i gdzie chce.


Zbuduj własne królestwo na ruinach

W Rule the Kingdom gracze zostają młodym rycerzem i muszą zaczynać od podstaw odbudowywać upadłe niegdyś królestwo. Czekają nas tym samym przygody w dalekich krajach, gdzie liczne skarby i tajemnice dotąd pozostają nieodkryte, a magiczne przedmioty odnalezione w trakcie podróży pomogą nam w zmaganiach z potworami, które staną nam na drodze. W grze mamy misz masz wszystkiego co można nazwać elementami gier społecznościowych. Jest rozbudowa miasta, jest uprawa roli i walki z innymi graczami. Do tego musimy pozyskiwać w jakiś sposób niezbędne surowce i kasę, która pozwoli nam jeszcze szybciej rozwijać świeżo upieczone królestwo.

Rule the Kingdom 003

W grze Rule the Kingdom ciekawie rozwiązano system walki, w którym zarówno bijemy się z różnymi istotami w bezpośrednich starciach jak i stajemy twarzą w twarz z wielkimi bossami, gdzie walka jest bardziej wymagająca, gdzie opracować należy odpowiednią strategię i powalić bestię tura po turze. Jednak wyniki walki nigdy nie są oczywiste stąd ważne jest, aby bez przerwy rozwijać swoją postać, stąd jak wspomniałem na początku duży nacisk kładziony jest tutaj na elementy RPG. Oprócz licznych atrybutów zadbamy o umiejętności naszego wojaka jak i o jego uzbrojenie.


Gra jest wymagająca, ale tak naprawdę również niezwykle prosta. Zagramy w nią za darmo na wymienionych wcześniej platformach, w tym też na Facebooku. A grafika, mimo że dobra, posiada wiele niedoróbek, ale tym bym się raczej nie przejmował w doborze gry na kolejny weekend.

Zobacz nasze poradniki do Rule the Kingdom:

Zdjęcia z gryGry podobne