Smiley Boom to kolejna gra match 3 na Facebooku, którą gorąco polecam każdemu, kto lubi nieco logicznej rozgrywki w długie, ponure wieczory, albo w przerwie podczas pracy. Tym razem nie usuwamy z planszy warzyw, owoców czy słodkości, tym razem dopasowujemy do siebie kolorowe mini, od tych radosnych zielonych po wyrażających wielką złość – czerwone. Grę przygotowało nam studio Game Insight (Tribez & CastlezIncredible Heist).


Niestety ograniczeń w niej jest wiele, zacznijmy choćby od odkreślonej ilości ruchów, dzięki którym mamy wykonać daną czynność, misje, która ukazuje się naszym oczom za każdym razem jak zaczynamy nowy poziom. Nie wystarczy niestety zdobyć pewien próg punktowy, dodatkowe zadania są równie ważne, a jeśli ich nie wykonamy, a zabraknie nam ruchów to tracimy życie. Życia odnawiają się po jednej sztuce co około 30 minut. Jeśli jednak nie chcemy czekać możemy kupić za prawdziwe pieniądze dodatkowe życia, albo poprosić znajomych, aby choć jedno przesłali nam w prezencie. Pamiętajcie jednak, że nie możemy posiadać więcej niż pięciu żyć na koncie – jednocześnie. Nawet jeśli znajomi wyślą ich więcej to liczba nie będzie większa od pięciu.

W Smiley Boom grając nie zarobimy złotych monet, które są walutą premium i możemy za nie kupić specjalne bonusy, życia czy odblokować dzięki nim dostęp do specjalnych lokacji. Złote monety można uzyskać kręcąc kołem fortuny, ale bardzo rzadko tam się trafiało – ja jeszcze ich w ten sposób nie zdobyłem, a wy?

Gra składa się z poziomów, które prezentowane są w formie ścieżki po krainie gry zwanej Smiland. Każdy punkt to nowa gra, która odblokowuje nam kolejne kroki i wyznaczają nasz postęp. Klikając na aktywny punkt rozpoczynamy zabawę, a przed startem można również dokupić specjalne bonusy jak i poznać zadania jakie przed nami są tutaj stawiane.


kolejne poziomy

W każdej rundzie z lewej strony ekranu gry widzimy jak dużo ruchów nam pozostało, albo czasu. Jest tam również menu bonusów, które pozwolą nam łatwiej przechodzić kolejne poziomy. Aby grać należy dopasowywać do siebie co najmniej trzy buźki tego samego koloru, ale są tutaj również liczne przeszkody, których głównie pozbywamy się dopasowując sąsiednie elementy. Czasami pojawia się unikalny obiekt – kryształ, jego nie zlikwidujemy, trzeba go przesunąć na sam dół mapy.

Super uśmieszki pomagają

Super uśmieszki (Smiley lightning) w grze Smiley Boom powstają, gdy połączymy ze sobą poziomo bądź pionowo te same buźki w liczbie co najmniej czterech. Powstała z takiego połączenia buźka zniszczy całą linię elementów (wiersz, albo kolumnę).


Smiley lightning

Dostępne są także specjalne bomby, które powstaną z połączenia pięciu elementów tego samego koloru. Jeśli bombę dopasujemy do buziek tego samego koloru to zniszczą one wszystkie otaczające ją elementy.

bomby

Dalej mamy bonus o nazwie Color Eliminator, powstaje z połączenia pięciu elementów w linii poziomej. Powstały bonus można dopasować z dowolnym kolorem.

Color Eliminator

Co więcej, jeśli mamy dwa bonusy, z wymienionych powyżej obok siebie i je ze sobą dopasujemy to uzyskamy niewiarygodny efekt – jaki? Spróbujcie sami!

Kończymy rundę z wielkim Boom

Jeśli wykonamy wszystkie zadania w danym poziomie jakie zostały nam postawione na starcie gry to o ile został nam czas, albo ruchy wtedy wyzwala się tryb „bonus splash”, dzięki któremu uzyskamy jeszcze więcej punktów zdobywając nowe gwiazdki.

bonus splash

Zdjęcia z gry

Prezentacja gry Smiley Boom

[youtube id=”HrnFOh3T3jw” width=”673″ height=”356″]


Gry podobne