Witam w poradniku do gry Rule the Kingdom, nowej gry od GameInsight. W Rule the Kingdom będziemy głównie budować własne królestwo. Czekają nas tutaj walki z potworami, będziemy pomagać mieszkańcom i zarządzać własnym biznesem, aby podbić choćby ekonomicznie cały region. Poniżej znajdziecie cenne wskazówki, coś na wzór poradnika dla początkujących. Nie bójcie się klikać „Lubię to” pomagacie nam tym samym i motywujecie do dalszego pisania.

Rozpoczynamy grę

Nawigacja

Na górnej części ekranu znajdziemy nasz aktualny poziom i doświadczenie, ilość posiadanego złota i kryształów, surowce, menu budowy, sklep i dostęp do mapy.


8124-Main

Lewa strona ekranu gry to miejsce, gdzie znajdziemy aktualne zadania. Aby je podejrzeć musimy kliknąć na przycisk questów. Poniżej mamy informacje o naszej armii, a z prawej strony widzimy swój inwentarz.

Terminologia

Złoto: Złoto to surowiec w Rule the Kingdom używany do rozbudowy królestwa, kupowania przedmiotów przydatnych walce i rozpoczynania rajdów. Złoto zbierzemy z podatków, wygrywając walki i wykonując zadania.


Kryształy: Kryształy to waluta premium w grze, za które kupimy przedmioty premium, pominiemy niechciane zadania, albo ukończymy budowę przed czasem czy odblokujemy dodatkowych pomocników w grze. Kryształy zdobywamy za pomocą prawdziwej kasy, ale dostajemy również niewielką ich ilość za każdym nowym poziomem.

Doświadczenie: Każda akcja w grze pozwala nam zbierać doświadczenie i jak zdobędziemy go dostatecznie dużo to zdobywamy nowy poziom jak i odblokujemy nowe przedmioty i zadania.

Życie: Działa jak energia w większości gier, ale spada jedynie podczas walki. Możemy używać kul protekcji, aby utrzymać życie nietkniętym. Jeśli skończy się nam ono to musimy odczekać pewien czas, aby życie się zregenerowało.

Surowce są potrzebne do ukończenia i ulepszeń budynków. Zbieramy je ścinając drzewa, kując kamień i zbierając uprawy.

Menu budowy to miejsce, w którym kupujemy kolejne budynki jakie postawimy w naszym królestwie. Znajdziemy tutaj domy, przedmioty do rolnictwa, budynki biznesowe jak i koszary czy dekoracje.

Sklep to miejsce, w którym kupimy przedmioty przydatne w walce. Możemy tutaj również zakupić broń, zbroje, kule i potki jak i wiele innych przedmiotów.

8124-World_Map

Mapa pozwala nam eksplorować okoliczne ziemie królestwa. Na początku gry wiele miejsc jest zablokowany, ale w miarę wzrastania naszego poziom będą one odblokowywane i do tego dostaniemy nowe zadania.

8124-Inventory

Ekwipunek pozwala nam lepiej przygotować się do walki. Im jest on lepszy tym więcej zadamy szkód wrogowi jak i więcej obrażeń wytrzymamy.

Kule (Orbs) dają nam przewagę w walce. Kule ochrony absorbują obrażenia, a kule uderzenia zwiększą siłę ataku naszego wojownika.

Eliksiry zwiększają naszą siłę ataku (furię) przez określony czas.
Fury (furia) pozwala nam wywołać potężnej ataku, im więcej pasek furii jest zapełniony tym silniejszy atak zostaje wyzwolony.

WARTO ZOBACZYĆ  (Wall Breaker) Strategia ataku i obrony w Clash of Clans

8124-Enchanting

Ulepszenia: Niektóre przedmioty, jak broń, mogą być ulepszane. Jednak do tego musimy znaleźć trzy rodzaje kamieni podczas naszych wypraw. Ulepszenie przedmiotu dodaje do niego bonusy zwiększające efektywność.

Zadania: W Rule the Kingdom znajdziemy liczne zadania, niektóre to ratowanie wieśniaków, a inne są ściśle powiązane z fabułą gry i rozwijają krok po kroku jej historię. Inne zadania są bardzo proste i wymagają jakiejś budowy czy ulepszenia. Wykonanie zadania przynosi nam nagrodę w postaci złota i doświadczenia.

Armia: Nasza armia będzie walczyła po naszej stronie w walkach. Gdy członkowie naszej armii polegną to będziemy musieli nająć nowych wojowników, albo kontynuować walkę samodzielnie. Podczas zdobywania nowych poziomów odblokujemy kolejne jednostki z ciekawymi umiejętnościami.

Raid: Są to ataki na specyficzne miejsca z ograniczeniem czasowy, w którym musimy wykonać określone cele. Im bardziej ukończymy dany raid tym więcej za niego otrzymamy gwiazd, a co za tym idzie pokaźniejsza będzie nasza nagroda. Jednak musicie wiedzieć, że im więcej mamy gwiazd tym trudniejsze potwory pojawiają się w kolejnych raidach.

Budowanie królestwa

Gdy rozpoczynamy grą nasze królestwo składa się z zaledwie kilku budynków. Jednakże jeśli chcemy z sukcesem budować imperium to musimy budować, budować i jeszcze raz budować.

8124-Build_Menu

Gdy zbudujemy pierwszą chatkę/domek to możemy podejrzeć jego statystyki. W menu budowy znajdziemy również koszt każdego budynku jak i ile złota wytwarza i w jakim czasie. Niektóre budynki sprzyjają przyrostowi populacji, ale inne mogą zużywać naszych mieszkańców do właściwej pracy.

8124-Drag_Building

Po wybraniu chaty z menu budowy możemy ją postawić na terenie miasta w dowolnym miejscu, ale jeśli zmienimy zdanie to klikamy x i budowa zostaje odwołana. Jeśli chcemy sfinalizować zakup to klikamy ptaszek potwierdzający.

8124-Build_in_Progress

Jeśli mamy dostępnych budowniczych to pracę nad budową rozpoczną się niemalże od razu. Jeśli jednak wszyscy są zajęci innymi projektami to musimy poczekać na ich zakończenie. Budowa zajmuje określony czas, więc czasami warto grę wyłączyć i powrócić po kilku minutach. Po budowie chatki sprawdźcie sami, przynosi nam 15 sztuk złota co pół godziny. Niestety nie zbierany jest zysk automatycznie i aby wytworzyć kolejne złoto musimy ręcznie zebrać to już stworzone, inaczej produkcja będzie stała w miejscu. Gdy nadejdzie czas zbierania złota pojawi się nad chatką ikona monety, wtedy mamy pewność, że budynek jest pełny i należy szybko zebrać zyski.

Surowce możemy zbierać z okolicznych głazów, drzew itp. wysyłając w te miejsca pracowników. Wystarczy kliknąć na przykładowe drzewo, albo skałę i wysłać tam pracownika. Gdy wytniemy wszystkie drzewa to musimy poczekać aż urosną nam nowe. Jednak pamiętajcie, że do wioski musimy dostarczać także żywność, ale pewnie na początku zauważycie obecność farmy.

WARTO ZOBACZYĆ  Uran, kryształy, gwiazdy i kapsuły czasu w Nova Raider

8124-Select_Crops

Gdy zasadzimy na grządkach rośliny to musimy poczekać aż urosną. Gdy już to się stanie klikamy na polę i zbieramy zbiory. Nasz farmer zbierze automatycznie wszystko i zasadzi tą samą roślinę jeśli nie zmienimy jej na inną. Surowce możemy zbierać również z naszych budynków biznesowych. Przykładowo Cukiernie wytwarzają dla nas pyszne wypieki, a stolarz wytworzy deski czy krzesła.

Zadania i walki z potworami

Wiele zadań w Rule the Kingdom powiązanych jest z fabuła gry. Podzielone są na części, a każda z nich odblokowuje nową porcję wiedzy na temat rozgrywającej się historii. Aby zobaczyć na jakim etapie fabuły jesteśmy musimy wejść na mapę i sprawdzić tam procent jej ukończenia dla każdej miejscówki.

8124-Campaign_Complete

Ukończenie fabuły w danym miejscu równa się z zakończeniem kampanii i zdobywamy za to dodatkowe doświadczenie, złoto i niekiedy nawet skarby.

8124-Quest_Available

Podczas podróży poszukuj postaci NPC z wykrzyknikami nad głową, mają oni dla nas kolejne zadania. Głównie wiązać się będą z walkami z potworami ukrytymi na pobliskich ziemiach.

Aby walczyć z potworem podejdź do niego albo poczekaj aż sam się aktywuje i ruszy z atakiem. Nasz bohater i wojownicy rozpoczną z nim walkę. Jeśli wojownicy polegną w walce możemy nająć kolejnych o ile mamy odpowiednie surowce. W niektórych misjach spotkamy się twarzą w twarz z bossem, ale wcześniej czekają nas liczne walki z potworami. W walce z bossem warto wykorzystać furię o ile pasek fury jest zapełniony, jeśli nie możemy pomóc sobie eliksirami. Również będziemy mieli dostęp do dwóch specjalnych mocy na początku gry, ale w miarę naszego rozwoju odblokują się kolejne.

Gdy już pokonamy bossa to dostaniemy w nagrodę dodatkowe złoto i doświadczenie. Pamiętajcie również, że nasz bohater nie może umrzeć, ale jak skończy nam się życie to zostajemy zmuszenie do powrotu do królestwa i czekania na odnowienie życia. Możemy nie czekać i użyć do tego kryształów.

8124-Boss_Beaten

Gdy jesteśmy w trakcie przygody to rozglądajcie się za skrzyniami skarbów i ruinami. Znajdziecie tam pełno złota, kul, przedmiotów do ulepszeń i ekwipunek.
Niektóre zadania w grze wymagają od nas, aby zebrać jakieś surowce, odbudować strukturę itp. Do tego będziemy potrzebować pomocy Goblina i na początku zabawy mamy dostęp tylko do jednego takiego pomocnika. Nowe poziomy to większa ilość goblinów i jak to się mówi, lepsze dwa gobliny aniżeli jeden.

Gratuluje, właśnie ukończyliście poradnik do Rule the Kingdom. Co jakiś czas będą pojawiały się tutaj kolejne wpisy, wskazówki i porady.


Gry podobne