Mamy listopad, więc użytkownicy portalu Facebook na długim weekendzie będą szukali odpowiedniej gry. Postanowiłem tym samym przygotować krótką listę polecanych aplikacji na Facebooku, którymi warto się zainteresować. Wybrałem je pod różne gusta, więc jeśli brak tutaj jakiejś, która według Was powinna na niej zaistnieć to podajcie swoje propozycje w komentarzach. Na pewno weźmiemy pod uwagę każdą sugestię i dodamy ją do listy najlepszych gier na listopad 2013. 

1. Pirates of the Caribbean: Isles of War


isles of war

Kolejna gra od Disney Playdom oparta o serię filmów Piraci z Karaibów dodaje Nam kolejne uniwersum, w którym wcielamy się w rolę pirata, prawdziwego wilka morskiego. Choć brakuje tutaj Jack'a Sparrow'a to i tak miłośnikom gatunku gra przyniesie wiele radości. Isle of War pozwala nam tworzyć własną flotę, rozbudowywać miasto na jednej z bezludnych wysp , a nawet zanużyć się w czysto ekonomicznej rozgrywce. Jednym słowem „co kto lubi”.

2. Jewel Pirates


Jewel Pirates 003

Gra Jewel Pirates to nowa produkcja z gatunku dopasuj 3, w której Naszym zadaniem jest zbieranie określonych przedmiotów ukrytych w diamentowej otoczce. Mogą one być zbierane poprzez dopasowanie do siebie co najmniej trzech elementów danego typu (według kształtu, koloru etc.). Rundy ograniczają Nas ilością ruchów, w których musimy się zmieścić wykonując wyznaczone cele.

3. Towers of Mystoria


towers of mystoria

Monachijskie studio Mintflow Games uruchomiło nową grę tower defense Towers of Mystoria na Facebooku. Zostajemy tutaj przeniesieni w świat pełen przygód, gdzie każdy dzielny wojak staje w setkach walk w różnych trybach gry. Tutaj zarówno musimy się bronić jak i sami atakować, czy będziemy ofiarą, czy łowcą? O tym zadecyduje życie…

4. Wonderland Epic

wonderland epic

W nadziei na osiągnięcie podobnego sucesu co Pet Rescue Saga, studio 6waves wypuściło Wonderland Epic na Facebooku. Jest to turowa gra puzzle, w której po prostu klikamy grupy dwóch lub więcej elementów tego samego rodzaju położonych obok siebie. W każdej rundzie mamy określone cele, które należy spełnić jak choćby musimy wyczyścić określony procent elementów na danej planszy, albo sprowadzić na sam dół pewnego rodzaju przedmioty.

5. Solitaire Atlantis

solitaire atlantis

Fani gier karcianych typu pasjans (solitaire) mają kolejną opcję na Facebooku, którą przygotowało dla Was studio Qublix – Solitaire Atlantis. Aplikacja przeniesie Nas do podwodnego świata, gdzie jako właściciele potężnych talii kart musimy uratować miasto przez złem zagrażającym jego istnieniu.

6. Riddle Stone Saga

Riddle Stone Saga

Riddle Stone Saga na Facebooku oferuje nam dość trudne wyzwania, ale przeznaczone przede wszystkim dla Naszych umysłów. Gra jest niezwykle podobna do Picross, czy nawet Sudoku, gdzie gracze muszą zwrócić uwagę na numery przypisane do każdej kolumny, aby rozwikłać jakie w niej panuje rozłożenie elementów. Podczas tej łamigłówki koniecznie należy wziąć pod uwagę zarówno liczby w poziomie jak i w pionie.


Gry podobne