Gra Riddle Stones o dziwo nie jest kolejną grą match 3 puzzle, które stały się w dzisiejszych czasach wielką plagą na Facebooku, oferuje nam zupełnie coś innego, coś nowego, świeżego. Można ją porównać to znanego Nam Picross, gdzie widzimy na planszy kwadrat, albo prostokąt podzielony na mniejsze pola, a przy każdej linii pionowej i poziomem mamy liczbę oznaczającą ile pól w niej może zostać zamalowane (zaznaczone). Do Nas należy zaznaczenie odpowiedniej ilości pól i to w odpowiednich miejscach, aby wszystko jako całość idealnie do siebie pasowało.Można powiedzieć, że zasady podobne jak w sudoku, więc gracze, którzy mieli styczność z tego typu rozgrywką nie powinni mieć tutaj pod górkę.

Jednak jeśli dobrze się przyjrzymy to mamy tutaj mnóstwo ułatwień. Załóżmy, że mamy pole gry 5 na 5, gdzie w jednej linii musi być zaznaczone wszystkie pięć pól, więc nie widzę w tym nic trudnego i od zaznaczenia właśnie takich linii powinniśmy zaczynać zabawę.


Riddle Stones

Dodatkowa trudność w Riddle Stones dochodzi wtedy, gdy przy jednej linii mamy kilka różnych cyfr, wtedy jeśli linia zawiera pięć pól i mamy cyfry 2 i 2 to między zaznaczanymi polami musi być co najmniej jedno pole puste. W przypadku gdy mamy pięć pól i cyfry takie jak podałem zaznaczamy dwa pierwsze i dwa ostatnie pola pozostawiając trzecie niezaznaczone. W przypadku, gdy jednak się pomylimy i zaznaczonym niewłaściwe pole to tracimy punkty życia, ale nie ma co się martwić bo i one się odnawiają, a także w trakcie zwykłej gry możemy znaleźć bonusy ładujące nam dodatkowe życia. Jeśli jednak jakimś cudem stracimy wszystkie punkty życia, a rundy nie zakończymy to niestety kończy się ona niepowodzeniem i zabierane jest Nam życie z konta. Jednak tak jak w innych grach na Facebooku i tutaj one odnawiają się co kilka minut, ale również dobrze można je odzyskać za pomocą waluty premium.

Gracze na każdym poziomie zdobywają gwiazdki, a ich ilość zależy od czasu w jakim rozwiązali zagadkę. Wszystko następnie ląduje na ogólnej liście wyników, które porównać można z tymi jakie zdobyli Nasi znajomi. Oczywiście jeśli kogoś lubimy możemy mu przesłać dodatkowe życia, a taki podarunek pomoże Naszym przyjaciołom cieszyć się dłużej rozgrywką.


Riddle Stones 1

Tak czy inaczej gameplay to połączenie dwóch klasycznych gier typu puzzle takich jak Minesweeper i Sudoku. Taki mix sprawia, że Riddle Stones jest nawet dość ciężkim i zabawnym wyzwaniem, ale uważajcie bo poziom trudności drastycznie wzrasta za każdą nową rundą. Oczywiście wyłażą w trakcie gry niewielkie błędy, ale da się je przeżyć, choć czasem, aby grać dalej należy odświeżyć całe okno przeglądarki.

Gra zmieniła nazwę z Riddle Stone Saga na Riddle Stones.Gry podobne