Starożytne zło zagraża Atlantydzie. Strażnicy oceanu powstają, aby bronić morskich głębin, ale nie mogą powstrzymać go bez Naszej pomocy. Talia mocy została zagubiona i legenda głosi, że przez tajemniczy portal trafiła do świata ludzi. Tylko przy pomocy tego artefaktu można powstrzymać każde zło.

Fani wszelkich gier typu pasjans powinni czuć się jak u siebie odpalając Solitaire Atlantis, grę którą przygotowało dla Nas studio Qublix, to samo, które stoi za wykonanie choćby gry match 3 Bubble Age. Oparta o system poziomów gra przenosi nas do podwodnego świata tajemniczej Atlantydy, która od setek tysięcy lat tkwi nietknięta w morskich czeluściach. Gracze muszą rozwiązywać łamigłówki logiczne tylko po to, aby uratować tą podmorską krainę przed zbliżającym się złem i cierpieniem. Jeśli tego nie zrobimy to wspomniane zło może zagrozić każdej, żywej istocie.


solitaireatlantis 001

Na każdym poziomie w Solitaire Atlantis mamy różne ułożenie kart, ale zasady rozgrywki wciąż pozostają niezmienne. Gracz klika na karty, które są o jeden poziom niższy, albo wyższy od aktywnej karty na talii. Jeśli na planszy gry nie ma takowej musi kliknąć na specjalnie zasłoniętą talię, aby wyłożona z niej karta pomogła w odkrywaniu kolejnych. Na każdym levelu jest jedna karta, której usunięcie powoduje automatyczne zakończenie poziomu – coś jak zadanie, cel czy jak to tam chcecie nazwać.

Joker może zostać użyty zamiast innych kart i generalnie pasuje zawsze. Może zostać użyty za darmo, ale inne karty pomocnicze czy bonusy (power-up'y) należy już kupić na własną rękę za walutę premium. Kupiony bonus może przetasować karty, usunąć te, które Nam nie odpowiadają (nie pasują), albo odwrócić wszystkie z nich dla łatwiejszego wypełnienia celów. W trakcie gry zdobywamy również tzw. „dzikie karty”, które mogą być przez Nas użyte w dowolnym momencie gry. Przykładowo jeśli dłuższy czas nie ma odpowiedniej karty na zakrytej talii to zaglądamy do ekwipunku i szukamy karty z numerem pięć (przykładowo) i używamy jej do przyśpieszenia dalszej zabawy.


solitaireatlantis 002

Jeśli jakimś cudem runda się nie powiedzie to tracimy życie, ale mamy nieograniczony czas, więc warto nieco pogłówkować i postarać się wykorzystać potencjał swojego umysłu, aby rozwikłać pozornie sytuację nie do rozwiązania. Z drugiej strony nie warto również przejmować się traconymi życiami, gdyż z biegiem czasu odnawiają się, a my w tym momencie możemy zająć się zabawą w innej grze, czy to od Qublix, czy może od King, co kto lubi.

solitaireatlantis 003


 

Jednak nie ma to jak pokaźna liczba znajomych na Facebooku, którzy również mogą być zainteresowani grą w Solitaire Atlantis, gdyż to oni mogą Nam podsyłać w formie prezentu dodatkowe życia, power-up'y czy Dzikie Karty. 


Gry podobne