Pierwszą grą farmerską w jaką w swoim życiu zagrałem było Farmville na Facebooku, a ostatnią, znajdującą się również na tym portalu była gra Farmville 2. I jak jedynka wciągnęła mnie na wiele godzin tak dwójka stała się początkiem końca mojej pasji i zainteresowania tego typu grami. Sam byłem świadkiem jak wielu znajomych szybko zaczynało przygodę w dwójce, a następnie jeszcze szybciej ją kończyło. Tym samym moje poszukiwania zaczęły obierać inny kierunek – urządzenia mobilne i tutaj rozpocząłem zabawę od Hay Day. Jednak i ona nie spełniła moich wymagań, których nie będę tutaj wymieniał, aby z prostej recenzji nie zrobić eseju na parę tysięcy znaków.

Obecnie pobrałem na tablet jedną z gier od Gameloft – Green Farm 3, którą znajdziecie w Google Play. Ku mojemu zdziwieniu ta prosta, mało znana gra okazała się na tyle wciągająca, że zostałem przy niej na dłuższą chwilę. Zagrajcie, a przekonacie się, że odświeża ona gatunek gier rolniczych, symulacji farmy online.


green farm 3 001

Powiem wam tyle, że choć z początku nie wiedziałem jak grać w Green Farm 3 to pomógł mi w dużej mierze wbudowany samouczek i niestety muszę zawieść wszystkich graczy, bo gra nie jest po polsku (PL) i dostępna jest na chwilę obecną jedynie w języku angielskim, stąd warto krok po kroku wykonać zadania z tutoriala, który posłuży wam jako instrukcja do tej Apk’i, która już dziś jest do pobrania za darmo. Osobiście testowałem ją na iPadzie jak i na Blackberry i Nokia 5800 czy Nokia 5130. Działa również na Windows Phone 8.1, ale osobiście nie próbowałem, więc nie gwarantuje wam poprawnego działania na urządzeniach z tym systemem. Nie dziwcie się, że na tylu urządzeniach próbowałem, ale jakby nie było moja praca polega na testach i ciągłym graniu. Ale idźmy dalej…

I jeszcze dodam tylko, że graczy szukający wersji na Android powinni wystrzegać się pobierania apki z serwisu Chomikuj, zawierają wirusy, które ciężko wyplenić z telefonów czy smartfonów.


Proste zasady gry

W Green Farm 3 na pewno nie powinno się nikomu nudzić, gra zawiera mnóstwo opcji społecznościowych jak i zaimplementowano w niej wiele funkcji sprawiających, że każdy wirtualny rolnik zawsze ma pełne ręce roboty i dotyk na tabletach nigdy nie odpocznie. Co ciekawe, możemy na naszej wirtualnej farmie piec ciasta, gotować zupy czy robić inne potrawy. Co więcej, to wszystko możemy sprzedać znajomym w zamian za monety (coinsy). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić tutaj do wspólnej gry znajomych z Facebooka. Lepiej zrobić uczciwie niż szukać zawirusowanych „cash hacków” czy innych, jak to określają gracze „cheatsów”.

green farm 3 002

Z drugiej strony, grając już w wiele gier od Gameloft, dochodzę do wniosku, że owe studio co wypuści jakąś grę to skazana jest na sukces. Dobrym przykładem jest choćby Despicable Me podobna w dużej mierze do Temple Runs, czy też Total Conquest, która wydaje się być kopią idealną Clash of Clans. Każda z tych gier zasłużyła na swoją sławę i nie wnikam w jaki sposób powstawały, ważne że istnieją.


Green Farm 3 pozwala nam sadzić rośliny, zbierać plony, produkować różne rzeczy z wyhodowanych roślinek, a to wszystko za sprawą kilku kliknięć/dotknięć ekranu.

Niestety i tutaj możemy mieć problem z lekkim freemium, choć wiele osób narzeka, że waluta premium – Farm Cash – pozwala na zbyt wiele udogodnień jak szybsze dojrzewanie roślin, dorastanie zwierząt. Dzięki niej zdobędziemy także szybciej surowce jak i wiele innych przydatnych przedmiotów.

green farm 3 003

Gra dostępna jest za darmo na Androida, ale podobno są również wersję iOS na iPhone czy iPad, na swoim iPadzie uruchomiłem ją w inny sposób, ale może powstanie dedykowana wersja.


Gry podobne