W październiku ubiegłego roku New York Times opublikował artykuł, który twierdził, że MMO FarmVille przewyższyła liczebnie rzeczywistą ilość rolników w Stanach Zjednoczonych przez stosunek większy niż 60:1.

Dr Phil niedawno pisał o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od gry FarmVille. Ale co to jest FarmVille? Symulacja wirtualnej hodowli, duży dzwonki i gwizdki, FarmVille to przede wszystkim gra farmerska. Będziesz miał pług, kilka działek, nasienie i zadbasz o zbiory tego co urośnie. Jednak tutaj przede wszystkim nie liczy się głębokość portfela, ale cierpliwość. Każda uprawa rośnie w określonym czasie.


Opis gry Farmville

Jagody rosną tylko cztery godziny, ale bawełna już trzy dni. Musisz powrócić po okresie wegetacyjnym jeśli chcesz zbierać plony – albo przepadną po prostu, uprawy uschną i obumrą. Za uprawy i zbiory roślin będzie można zarobić pieniądze i dostać doświadczenie, a kasa przyda się oczywiście do zakupu nowych nasion. Będziesz także korzystać z zarobionych pieniędzy, aby kupić budynki i dekoracje dla Twojego gospodarstwa. Kiedy już przyzwyczaisz się do głównej mechaniki, przekonasz się, że zakupy takie jak te stają się kluczowe dla rozgrywki.

Czy to przez dary czy zakupy, farmy będą budować dzikie drzewa i hodować zwierząta. Mogą być zarówno zbierane, ale w przeciwieństwie do roślin nie znikną, pozostają one w nieskończoność. W miarę rozwoju gospodarstwa będziemy mogli zacząć hodowle zwierząt, kupować gospodarstwa mleczne i kurniki etc.

To co sprawiło, że gra osiągnęła taki sukces to oferowane rzeczy jako prezenty od innych graczy, ale przedmioty, które w innych grach dostępne są tylko i wyłącznie jako premium. Chociaż znajdziemy co nieco w sklepie, ale to są już wyjątki to co można kupić za realną kasę. Ale prezenty to nie wszystko, są częste eventy okolicznościowe jak np. na walentynki, gdzie rolnicy mogą wysyłać kartki walentynkowe, a jeśli zbierzemy ich wystarczającą ilość to zawsze można zamienić je na konkretne przedmioty, specjalne walentynkowe zwierzęta czy rośliny etc. Tak więc bez prezentów nie ma za bardzo gry, ale zawsze lepsze to niż wydawanie prawdziwej kasy.


Prezenty to nie jedyny aspekt społeczny, który gra ma do zaoferowania. Możesz odwiedzić gospodarstwa znajomych, pomagać w nawożeniu upraw i odstraszać ptaki, lub karmić kury. Gra jest niemalże ciągle aktualizowana więc producenci zapewniają nam ciągłość, dzięki czemu nigdy nam się nie nudzi.


Gry podobne