Jeśli jednak nie chcecie o piątej rano wstawać doić krów to zajrzyjcie do Hay Day, wirtualnej farmy, którą możecie zabrać ze sobą wszędzie, gdyż jest to typowa gra na urządzenia mobilne, dostępna w serwisie Google Play.

Historia w Hay Day jest niezwykle prosta, otrzymaliśmy w spadku dość dużą farmę i teraz musimy się nią zająć. Opiekować się przyjdzie wirtualnymi kurczakami, krowami czy owcami, a także będziemy sadzić różnego rodzaju rośliny i zboża jak choćby kukurydzę. Okazjonalnie na naszą farmę zaglądają miastowi oferując pokaźną ilość gotówki za kilka prostych zadań, albo po prostu będą chcieli kupić jakiś produkt od nas jak choćby jajka czy chleb.


Najsilniejszą stroną gry Hay Day jest bez wątpienia grafika, piękna i niezwykle szczegółowa, którą możemy przybliżyć, aby jeszcze bardziej móc podziwiać wszelkie detale. Doceńcie starania grafików bo jak na grę mobilną to mamy tutaj najwyższy standard wykonania. Sadzenie i zbieranie plonów czy produktów odzwierzęcych jest niezwykle proste, dotykamy pierwsze pole palcem na ekranie i przesuwamy nim po wszystkich innych co spowoduje zebranie zbiorów ze wskazanych pól. Oczywiście możemy w wolnej chwili odwiedzić farmy znajomych poprzez portal Facebook.

Farmerska gra Hay Day

Nasza farma jak co dzień tętni życiem!

Powtarzanie pewnych czynności w grze może być nużące, wiem o tym doskonale, ale właśnie za częste akcje jednego rodzaju zbieramy odznaczenia. Wystarczy kliknąć na swój dom, aby podejrzeć jakie już zebraliśmy do tej pory. Możemy je zdobyć po zebraniu setek jajek, albo przelaniu wielu hektolitrów mleka przez wymiona posiadanych krów w Hay Day. Jednak nic nie przychodzi od razu i na plony trzeba poczekać, aż dojrzeją, a mleko także nie weźmie się znikąd. Procesy te można przyśpieszać za pomocą diamentów – waluta premium w grze, ale na starcie mamy ich niewielką ilość, a po dodatkowe musimy udać się do sklepu gry i zapłacić za nie prawdziwą gotówką.


Jednak muszę przed Wami odkryć gorzką prawdę, odkąd poznaliśmy FarmVille to praktycznie nie pojawiła się żadna inna gra farmerska, która oferowałaby coś bardziej innowacyjnego i tutaj Hay Day nie jest wyjątkiem, nie znajdziecie tu niczego czego nie można znaleźć w starszych grach z tego gatunku. Dodatkowo ten wkurzający tutorial, którego nie da się wyłączyć przez kolejne 30 minut.

Hay Day - gra o farmie na urządzenia mobilne

Wszelkie produkty zdobyte podczas pracy na farmie mogą być sprzedane na okolicznym rynku.

Jedynym systemem w Hay Day, który zyskał moją pełną aprobatę jest coś w stylu gazety z ogłoszeniami, gdzie gracze mogą prezentować swoje oferty roślin i produktów, które mają na sprzedaż. Coś takiego widziałem już w Neopets, ale mniejsza z tym, ważne aby każdy element społecznościowy miał w grze mocno podkreślony akcent inaczej robi się po pewnym czasie strasznie nudnawo.


Podsumowując, gra jest ciekawa i grafika to jej wyraźny atut, więc jeśli nie jesteście wymagający, a lubicie symulacje prowadzenia farmy to Hay Day będzie dobrym wyborem.


Gry podobne