Od twórców Sleepy Wings i Froggle na Facebooku wyłania się kolejna gra logiczna Fruits Party. Royal Cactus wyraźnie tutaj zainspirował się grą Pet Rescue Saga dodając nieco rzeczy od siebie. Naszym zadaniem jest odnalezienie grup identycznych elementów (co najmniej trzech) tak szybko jak to tylko możliwe, gdyż w każdym poziomie goni nas czas. Każda usunięta grupa elementów zostaje natychmiast zastąpiona elementami spadającymi z góry.

Mamy jedynie 60 sekund, aby zdobyć jak najwięcej punktów, a co za tym idzie, aby usunąć jak najwięcej grup. Każdy blok w usuwanej grupie to dodatkowe punkty i im jest ona większa tym więcej punktów ląduje na koniec na naszych kontach. Punkty wpływają także na nasze doświadczenie, a ono na nasz poziom, a im wyższy jest nasz poziom tym więcej specjalnych umiejętności zostaje odblokowanych.


Fruits Party 002

Podczas gry również z prawej strony ekranu gry widzimy wielką maszynę do soków, która napełnia się za każdym razem jak niszczymy kolejne elementy. Jeśli uda nam się ją zapełnić to otrzymamy bonusowe punkty.

Jak wspomniałem wcześniej, podczas zdobywania nowych poziomów w Fruits Party odblokowujemy nowe power-upy, które mogą dać nam niezwykłego kopa punktowego w grze. Pozwolą nam zwiększać ilość punktów jak i zdobywać szybciej nowe poziomy, ale aby je mieć musimy wydać swoje monety, które otrzymujemy za każdym razem jak ukończymy grę, a i tutaj mamy prostą zależność, im więcej zdobędziemy punktów tym więcej monet otrzymamy w nagrodę.


W grze Fruits Party prócz monet mamy złote sztabki, które możemy wydać na dodatkowy czas. Niestety możemy je zdobyć jedynie za realne pieniądze i nie są nagrodą w grze, nie dostaniemy ich za darmo.

Za każdym razem jak przegramy tracimy jedno z pięciu maksymalnie dostępny żyć, które odnawiają się co pewien czas, ale równie dobrze mogą nam je wysłać w prezencie znajomi z Facebooka. W razie potrzeby możemy uzupełnić życia za złote sztabki.

Fruits Party to niezwykle prosta gra, z jeszcze prostszą grafiką i wystarczy jedynie podążać za instrukcjami jakie dostajemy w trakcie zabawy. Czas jaki pozostał nam do końca zabawy znajdziecie po lewej stronie w górnej części ekranu gry. Radzę Wam, o ile to możliwe, wybierać jedynie największe grupy elementów, ale z racji ograniczeń czasowy nie zawsze jest to wydajnym rozwiązaniem.Gry podobne