Podczas gdy gry match 3 puzzle po prostu tracą popularność na Facebooku to twórca Sleepy Wings, czyli Royal Cactus, nie traci nadziei na to, że ich nowa gra Froggle podbije serca wszystkich obecnych fanów bubble shooterów. 

W grze Froggle gracze pomagają słodkiej żabce o imieniu Froggy ratować z bąbelkowych więzień jeszcze słodsze kijanki. Na każdym poziomie gracz strzela kolorowymi kulkami do grupy kul położonych na górnej części ekranu gry. Zasada jest prosta, wystrzelona kula musi stworzyć z tymi położonymi wyżej grupy co najmniej trzech identycznych, pod względem koloru, kul. Tak zbite kulki znikają, a naszym końcowym celem w każdym poziomie jest oczyszczenie planszy ze wszystkich kolorowych bąbelków.


Na każdym poziomie prezentowane jest zupełnie inne ustawienie kul na górnej części ekranu gry, jak i mamy za każdym razem inną ilość dopuszczalnych strzałów. Jeśli uda nam się zestrzelić większą ilość kul to wszystkie do nich doczepione spadają w dół i lądują w pobliżu Froggy’iego w tajemniczych wiaderkach. Tym sposobem zbieramy spore ilości punktów, gdyż każdy pojemnik daje nam różną ich ilość.

Froggle 004

Użytkownicy we Froggle muszą także osiągnąć odpowiednią ilość punktów w każdej rundzie, aby przejść ją z powodzeniem, a jak wspomniałem powyżej, im więcej ich zbijemy, aby wpadły do pojemników na dole tym więcej zyskamy punktów, a każdy pozostały strzał po osiągnięciu celów poziomu doda nam dodatkowe punkty. Jedna z trzech gwiazd na końcu poziomu jest zawsze wymagana, ale nie polecam na skupianiu się na samych punktach i warto najpierw wykonać pozostałe zadania, czyli uwolnić wszystkie kijanki, a z rundy na rundę wcale nie będzie prościej.


Gracze po przejściu poziomu mogą porównywać swoje wyniki z tymi zdobytymi przez naszych znajomych. Każdy poziom ma swój oddzielny ranking i jeśli nie jesteśmy na nim na pierwszej pozycji to warto do rundy powrócić, aby poprawić swój wynik, a przy okazji zarobić dodatkowe monety, które przydadzą się do zakupu power-upów w trakcie zabawy.

Froggle 003

Zapomniałbym, pamiętajcie, że jeśli nie wykonacie zadań i skończą Wam się strzały to stracicie życie. Życia w Froggle odnawiają się automatycznie co pewien czas, ale możemy je także kupić za prawdziwe pieniądze czy poprosić o nie naszych znajomych.


Z poziomu na poziom gra staje się coraz bardziej wymagająca, trudniejsza i coraz ciężej nam będzie niszczyć normalne kulki, a również na planszy pojawią się zupełnie inne przeszkody. W trudno dostępne miejsca możemy posłać kulkę odbijając ją od ścian, a jeśli dana kulka w ogóle do niczego nam nie pasuje to warto kliknąć na żabkę i wymienić obecną kulę na kolejną.

Froggle 002

Gracze we Froggle odblokowują także różnego rodzaju power-upy jak bomba, która umożliwia niszczeniu ogromnych grup symboli, nawet kamieni będących blokadą dla naszych strzał. Piorun zniszczy nam całą linię/wiersz elementów z ekranu gry, itp. Niektóre bonusy dostaniemy w niewielkich ilościach za damo, a inne kupimy za monety czy za prawdziwe pieniądze jeśli monet mamy niewystarczającą ilość.


Gry podobne