Studio gier casualowych Eva uruchomiło właśnie na Facebooku nową grę Ruby Rush. Na nowo stajemy przed wyzwaniami jakie rzuca przed nami rozgrywka match 3 puzzle. Jednak znajdziemy w tej niewielkiej aplikacji również niewielką fabułę. Otóż w skrócie – nasze diamenty zostały skradzione przez wrednego lisa i gracze mają za zadanie odzyskać je wszystkie – to by było na tyle opowieści.

Na każdym poziomie Ruby Rush gracze muszą zebrać odpowiednią ilość specyficznych diamentów (głównie odróżnia je kolor i kształt), ale aby to wykonać musi zmieścić się w ograniczonej ilości ruchów na poziom. Dopasowania tradycyjnie wykonujemy poprzez przesuwanie odpowiednich elementów w pionie i poziomie. Jedną różnica pomiędzy Ruby Rush, a wcześniej opisywaną grą Atlantis Adventure jest to, że po każdym dopasowaniu punkty nie są naliczane automatycznie dopóki ich sami nie zbierzemy. Jednym słowem dopasowujemy i pojawiają się na planszy latające, zielone kostki, wystarczy dotknąć każdą z nich kursorem myszy w celu ich zebrania.

Jeśli ich nie zbierzemy to nie będziemy mogli wykonać kolejnych ruchów.

 

Łap zielone kosteczki

Na koniec każdego etapu, wszystkie pozostałe ruchy, których nie wykorzystaliśmy przemieniają się w dodatkowe zielone, latające kostki, które po zebraniu dodają Nam dodatkowych punktów. W grze Ruby Rush gracz ma możliwość wesprzeć się kilkoma wspomagaczami, jednak polecam korzystanie z nich jedynie w problematycznych rundach, inaczej będzie to zwykłe marnotrawstwo. Możemy dzięki nim przesunąć dowolne dwa elementy, albo zamienić je miejscami czy użyć dynamitu, aby usunąć z pewnego obszaru wszystkie elementy.

WARTO ZOBACZYĆ  Star Citizen

ruby rush

Wspomagacze można kupić za prawdziwą kasę, ale gdy tylko pojawią się jakieś nowe dostępne do dostaniemy parę za darmo, na pokusę.

Specjalne dopasowania w kształcie L, albo T dodają również bonusy czyszcząc zarówno wiersz i kolumnę elementów. Co więcej, kolejną darmową pomocą jest bonus po dopasowaniu do siebie w linii prostej 5 elementów, wtedy znikają z planszy elementy (w sumie 17) w kształcie litery T.

Ruby Rush dostępna jest już teraz za darmo na Facebooku.