Wydaje się, że tematyka gier w diamenty na Facebooku została wyczerpana już dawno temu, a kto z Nas nie pamięta tych długich godzin spędzonych przy grze Bejeweled Blitz… Jednak kolorowe i błyszczące diamenciki powracają wraz ze znaną wszystkim formułą match 3 (dopasuj 3) wraz z nową grą od Social Quantum – Atlantis Adventure.

Atlantis Adventure została pierwszy raz wydana na Facebooku już w październiku zeszłego roku, ale dopiero teraz zasłużyła na uwagę redakcji Desercik, gdyż skupiła wokół siebie na początku 131 tysięcy aktywnych miesięcznie graczy i teraz ta liczba diametralnie wzrosła do 882 000 MAU.


Atlantis Adventure 003

Rozgrywka nie różni się tutaj niemalże niczym od tego co poznaliśmy w podobnych grach match 3 na Facebooku, przesuwamy diamenty w ten sposób, aby po przesunięciu z innymi tworzyły linie co najmniej trzech identycznych elementów w linii poziomej czy pionowej. Dopasowanie już czterech diamentów do siebie oddaje w ręce gracza dodatkowy bonus, może to być wspomagacz który wyczyści całą linię na planszy – wiersz lub kolumnę, albo po prostu zdetonuje się i wysadzi niewielki obszar znajdujący się wokół niego.

Atlantis Adventure 002


Dodatkowe wspomagacze można zakupić za prawdziwe pieniądze, ale dają one nowe, większe niż te darmowe, możliwości – przykładowo możemy wysadzić dowolny obszar na planszy, przesuwać diamenty nawet jeśli nie pasują do siebie i tak dalej.

Na każdym poziomie w Atlantis Adventure dzięki odpowiedniej ilości punktów możemy zebrać od jednej do maksymalnie trzech gwiazdek. Co więcej każdy poziom ma inny kształt planszy i odmienne cele – zdobycie określonej ilości punktów, oczyszczanie planszy z konkretnych płytek (robimy to przez dopasowania na wybranych polach), a jeszcze innym celem może być przesunięcie wszystkich run na sam dół planszy – coś na wzór tego co widzieliśmy chociażby w Candy Crush Saga.


Gry podobne