Dziś postanowiłem powrócić do tradycji z racji tego, że na naszym portalu pokazują się coraz to nowsze gry typu bubble czy też match 3. Nie sposób w tym momencie pominąć prawdziwej klasyki na poziomie tego typu zabawy i tylko studio PopCap (Zuma Blitz) potrafiło udoskonalić rozgrywkę w stylu dopasuj 3 wydając przy tym wspaniałą aplikację Bejeweled Blitz. Drobne detale takie jak osiągnięcia i turnieje zapewniają niesamowitą zachętę, aby ciągle kontynuować zabawę. Weterani, którzy grali jeszcze w Bejeweled 2 poczują się tutaj jak w domu, a fundamentalny gameplay wydaje się być pożyczony właśnie ze wspomnianego sequela. Jak inne wersje Bejeweled (z wyjątkiem Bejeweled Twist), tak i tutaj celem gry jest zarówno pionowe jak i poziome dopasowanie co najmniej 3 klejnotów tego samego koloru i kształtu.

bejeweled blitz 60sekund zabawy


Jak Bejeweled 2, tak i Blitz jest wprost naładowany dodatkowymi power-up'ami i hiperkostkami. Tzw. „power gems” tworzą się kiedy dopsujemy do siebie 4 elementy, później po prostu wybuchają. Hipersześciany (hiper kostki) są wynikiem dopasowania pięciu elementów i niszczy każdy klejnot okreslonego koloru na planszy (w zależności od zbitych diamentów). W sumie to już koniec podobieństw gry Bejeweled Blitz do swoich poprzedników.

W grze Bejeweled Blitz to co znajdziecie to prosta zabawa opierająca się na licznych społecznościowych działaniach, tak jak to powinno wyglądać na facebooku. Nie spodziewajcie się tutaj skończonego gameplay'a, ani super zróżnicowanych trybów gry, mamy jedną grę i to właśnie w niej będziemy konkurować z innymi użytkownikami z całego świata, ale chyba każdy z nas i tak postara się skupić na rywalizacji ze swoimi znajomymi. Po co komu więcej? Macie tutaj jedną minutę, aby pokonać swojego znajomego, zdobyć jak największą ilość punktów, a nawet się nie obejrzycie jak będziecie ciągle klikać „zagraj ponownie”, okiem nie zdążycie mrugnąć.

bejeweled blitz zestawienie wyników


Podczas gry zauważycie, ze Wasi znajomi znajdują się na liście po prawej stronie. Przesuwanie się w owym rankingu w górę i w górę może nieźle wciągnąć. Możemy także w dowolnej chwili zobaczyć statystyki punktowe jakie uzyskaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i porównywać jego według własnych potrzeb. Dla pasjonatów konkurowania w różnych dyscyplinach, takich jak ja, jest to wspaniała funkcjonalność.

Bejeweled Blitz na obecną chwilę dostępna jest tylko na facebooku, kiedy pamiętam była też na Google+, ale wydawca szybko zażądał usunięcia jej stamtąd. Jeśli macie konto na fejsie i jeszcze nie zagraliście właśnie w tą grę to najwyższa pora, aby to zrobić. Jest to ten sam Bejeweled jaki znacie i kochacie, ale z doskonałym społecznościowym akcentem. Może w gronie swoich znajomych okażesz się tym co zajmie pierwsze miejsce.  


Gry podobne