Na portalu Facebook znajdziecie multum społecznościowych gier typu puzzle, ale aplikacja od studia Wooga Bubble Island jest chyba najlepszą jaką moglibyście wybrać w tym momencie. Gra oferuje nam wspaniałą zabawę w stylu match 3, gdzie strzelamy kolorowymi kulami w ścianę równie kolorowych obiektów, które powoli obniżają się w naszym kierunku. Podobnie jak w wielu takich grach mamy 60 sekund, aby zdobyć jak największą ilość punktów (tak jak w Bejeweled Blitz). Możemy zagrać w trybie zwykłym, gdzie mamy wspomniane ograniczenie czasowe do jednej minuty, ale jest też także tryb przygody, w którym runda po rundzie musimy likwidować kolejne etapy.

bubble island tryb zwykły


Wprawdzie nie ma tutaj już pośpiechu bo ograniczeń czasowych jako takich nie ma, więc mamy całkiem sporo czasu na zastanowienie się nad kolejnym strzałem, ale zwlekając dłuższą chwilę zobaczymy timer odliczający 3 sekundy i tyle wtedy mamy na kolejny ruch inaczej zostaniemy ukarani. W trybie przygody musimy tak dopasowywać kule, aby spowodować ich spadek i wbrew temu, że czas tutaj nie płynie to i tak jest ważny bo jest jedną ze składowych podczas liczenia naszych punktów za wykonany poziom. Tutaj ważne jest, abyście sobie uświadomili, że za każdą zniszczoną kulkę dostajemy tylko 5 punktów, ale gdy sprawimy, że kulki same spadną i znikną to za każdą tak zbitą kulę dostajemy po 10 punktów, więc już każdy chyba wie co najbardziej opłaca się robić. Zrzucanie ich zaoszczędzi nam także czas jaki poświęcilibyśmy na ich zbicie w tradycyjny sposób. W grze Bubble Island dostajemy również bonusy za tzw. idealny strzał, odbicie od ścian czy też strącenia i wybuchy. Każda runda w tym trybie ma także „idealny czas” i jeśli w nim się zmieścimy czyszcząc całą planszę to dostaniemy dość spore bonusy, a każda sekunda poniżej tego czasu to +15 punktów.

bubble island wyspa

Bubble Island jest ekstremalnie dobrze wyglądającą grą, ale właśnie tego można było spodziewać się po aplikacji od studia Wooga, oni nie robią po prostu zwykłych bubli. Wizualnie odwzorowano w jak najlepszy sposób wszelkie detale, troszkę zawiewa kreskówkowym style 2D, ale mimo wszystko jak dla mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. W sumie jak porównać do innych gier ze stajni Wooga to Bubble Island ma jednak troszkę gorszą grafikę niż choćby znana nam z gry Monster World, ale nie dziwie się bo tutaj nie są wymagane aż takie wizualizacje postaci, przedmiotów etc. bo po co w sumie? Najważniejsze rzeczy jakie widzimy są dobrze wykonane, latające kule, mały szop no i nasza armata. Zauważcie, że kiedy przychodzi strach iż przegramy rundę to nasz przyjacielski szop wstrzymuje oddech. Podsumowując gra jest dość jaskrawo-kolorowa, ale przyjemna dla oka i w sumie dobrze, że tak nie wiele elementów się w niej porusza.


bubble island wyniki

Bubble Island to wyjątkowo dobra gra casualowa, w dodatku jest za darmo i zupełnie po polsku co zwiększa jej wartość na krajowym rynku. Nie wiele jest tu elementów, na które można by ponarzekać, choć na wyższych poziomach, przy obecnej rozdzielczości jest dość ciężko grać ponieważ kule są coraz mniejsze w trybie przygody. Aplikacja oferuje nam pewien rodzaj głębi, na której brak często narzekają użytkownicy facebooka. Tak czy inaczej choć przez tą jedną minutę musicie przetestować tą grę.


Gry podobne