Farm Story 2 to symulacja prowadzenia farmy stworzona przez studio Lava. Wcielamy się w rolę farmera, który musi zarządzać uprawami, nadzorować zwierzęta jak i wytwarzać przepyszne jedzenie z zebranych na roli składników. Za to wszystko dostajemy kasę, którą można wydać w okolicznym sklepie. Poniżej znajdą państwo poradnik do Farm Story 2 pozwalający stworzyć indywidualną strategię prowadzenia farmy jak i dowiemy się z niego jak grać, aby mieć więcej niż inni, wirtualni rolnicy.

Cel gry

Celem gry jest zarabianie, zarabianie jak największej ilości kasy poprzez różnego rodzaju czynności jak uprawa roli, tworzenie wypieków czy hodowla zwierząt. Grę zaczynamy od małego kawałka ziemi, gdzie możemy zasadzić parę roślin i zacząć niewielką hodowlę trzody, czy drobiu. W miarę zdobywania kolejnych poziomów dostajemy dostęp do nowych surowców, możemy poszerzać farmę jak i zwiedzać jej okolicę.


Farm Story 2 001

Zadania – Jeśli nie bardzo wiecie co robić dalej to z lewej strony u góry macie ikonę z zadaniami do wykonania.

Monety i klejnoty (gemy) – W Farm Story 2 zbieramy z czynszów monety, które następnie można użyć do zakupu przedmiotów na rynku. Klejnoty (diamenty) to waluta premium, którą głównie zdobywamy za pomocą realnej kasy. Gemów użyjemy przede wszystkim do zakupu rzadkich przedmiotów na rynku albo do przyśpieszenie wielu czynności na farmie.


Uprawa roślin

Nie ma ziemi pod uprawę i nie ma roślin, więc musicie kolejne grządki kupować na rynku. Niestety jest pewien limit na ich ilość, ale im większa staje się nasza farma tym więcej ich można kupić.

Nasiona pod uprawę dostaniemy w pewnych ilościach już na starcie gry. Za każde zasiane nasionko otrzymamy w zamian dwa produkty. Przykładowo jeśli zasadzimy ziarno kukurydzy to zbierzemy z plonów dwa.

Farm Story 2 002


Każda zasadzona roślina wymaga czasu, aby dojrzała. Gdy tylko dojrzeje zbieramy plony, które można zasiać na nowo, albo nakarmić nimi zwierzęta czy sprzedać z zyskiem na rynku lub zrobić z nich przepyszne ciasto.

Zebrane plony trzymane są w silosie, który ma ograniczoną pojemność, ale można ją zwiększyć przez jego rozbudowanie, jednak potrzebujemy do tego specjalnych materiałów z naszego inwentarza.

Hodowla zwierząt

Krowy i kurczaki są ważnymi gośćmi na naszej farmie, gdyż produkują składniki będące częścią przepisów. Zwierzaki kupimy na rynku, ale nie wolno nam zapominać, że i one potrzebują jedzenia, aby mogły wytwarzać produkty takiej jak mleko czy jajka. Tym samym warto zadbać o odpowiedni zapas żywności pochodzący z naszych upraw.

Farm Story 2 003

Pamiętajcie, że po zebraniu jajek czy mleka zwierzaki nie ruszą z dalsza produkcją dopóki ich nie nakarmimy. Na początku naszej zabawy młyn potrafi wytworzyć jedynie dwie torby z żarcie jednocześnie. Jednak ulepszając młyn zwiększymy produkcję, ale i do tego potrzeba nam wielu materiałów.

Kuchnia

Gotowanie pozwala nam używać zebrane plony jak i produkty od zwierząt w naszej kuchni na Farmie. Dzięki kuchni zmieniamy wszystko w cenniejsze produkty jak ciastka i chleb, a co za tym idzie na ich sprzedaży zarobimy znacznie więcej niż jakbyśmy sprzedawali oddzielnie składniki potrzebne do ich wytworzenia. Przygotowania tych rzeczy wymaga czasu, ale Farm Story 2 pozwala nam go skrócić dzięki diamentom.

Gry o uprawie roli:

Wszystko co ugotujemy trzymane jest w stodole (barn) podobnie jak inne zapasy, czyli farmy, gwoździe i jedzenie dla zwierząt. Ulepszając stodołę zwiększamy jej pojemność, ale do tego wymagane są pewne materiały, więc warto zebrać jest odpowiednio wcześniej.

Dostawy

Samolot – Dostarczając produkty tym sposobem zarobimy chyba najwięcej kasy w Farm Story 2. Dostawy pozwalają nam także zdobywać rzadkie przedmioty, które będą przydatne podczas poszerzenia naszej farmy.

Powiększenia farmy

Poszerzenie farmy pozwala nam sadzić więcej, hodować większą ilość zwierząt itp. Jednak do każdego powiększenia musimy zebrać specjalne przedmioty, które w większości zdobywamy przez dostawy. Jeśli nie mamy wystarczającej cierpliwości to niezbędne itemy możemy kupić w sklepie gry za diamenty.

Farm Story 2 004

Elementy społecznościowe

Możemy odwiedzać naszych znajomych w Farm Story 2 i pomagać im w codziennych czynnościach między innymi poprzez klikanie na budynki opatrzone serduszkiem co zwiększa nasz ranking społecznościowy.

Gdy odwiedzamy naszych sąsiadów widzimy guzik Friend w dolnej części ekranu gry i klikając na niego możemy zmienić sąsiada w przyjaciela.

Właśnie skończyliście nasz poradnik do Farm Story 2 i mam nadzieje, że nasuwa się wam wiele pytań, które możecie zadać w komentarzach poniżej.


Gry podobne