Nanofarma to najnowsza gra farmerska na portalu Nasza Klasa, której wydawcą jest studio 6waves, choć wersji gry jest dość sporo i nawet na Facebooku mamy tą samą aplikację pod dwiema nazwami: Astro Garden i The Big Farm Theory. Jednak jesteśmy w Polsce i warto zagrać w polską wersję gry co będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza do młodszych odbiorców. 

Gracze będą tutaj rozwijali swoją niewielką farmę, na której mogą sadzić rośliny, hodować zwierzęta i budować różnego rodzaju, czasami dziwaczne, budynki. Jednak już na początku zabawy naszą sielankę przerywa ogromna burza, która niszczy wszystko czego dorobiliśmy się wcześniej, ale tak naprawdę to już było, a cała ta akcja jest tylko początkiem czegoś nowego, zapowiedzią dalszej zabawy. Niestety burza nie tylko zniszczyła wioskę, ale również całkowicie wymazała wszelkie nasze wspomnienia. Tym samym czeka nas mnóstwo pracy zarówno nad odbudową farmy jak i na kolejnymi wspomnieniami, które chyba chcemy odzyskać co nie?


Jednak cała gra w Nanofarmie opierać się będzie o typowe czynności jakie wykonywaliśmy w innych rolniczych aplikacjach. Nasze wspomnienia będą powracać systematycznie, a my jedyne co musimy robić to uprawiać rolę, zajmować się zwierzętami i oczyszczać miejsce wokół famy, aby można było ją dalej rozbudować. Jednym słowem zero innowacyjności, ale za to mnóstwo dobrej zabawy.

nanofarma nk

Dodatkiem, który nieco urozmaici nam zabawę jest system hybryd. Gdy tylko zbudujemy laboratorium to będziemy w stanie tworzyć tam nowe nasiona poprzez połączenie już posiadanych ze sobą. Można będzie tworzyć również nowe przedmioty poprzez kombinacje zebranych elementów i surowców. Jednak w tym całym procesie tworzenia w Nanofarmie najważniejszym celem jest wynalezienie jednego eliksiru – eliksiru wiecznej młodości, nieśmiertelności.


Reszta systemów w grze pozostaje w niezmienionym stanie, czyli zbieramy surowce, usuwamy chwasty i za to dostajemy punkty doświadczenia jak i monety. Oczywiście musicie zwrócić uwagę również na właściwy poziom żywności, gdyż to ona właśnie pozwoli wam bez używania waluty premium szybko zregenerować potrzebną do pracy energię. Oczywiście dzięki premium można odnowić ją natychmiastowo i bez zbędnych czynności, ale to tylko opcja dla tych bardziej dzianych graczy.

Gra Nanofarma posiada doskonałą oprawę dźwiękową i dość dobrze renderowaną grafikę 3D. W tłumaczeniach czasami znajdziecie masę błędów, ale to nie przeszkadza w zrozumieniu całości tekstu. Mimo wszystko Nanofarma jako gra na Nk będzie ciekawą alternatywą na nudne, deszczowe wieczory i tym samym polecam ją gorąco fanatykom gier farmerskich.

 


Poradniki do gry:

Poradnik dla początkujących


Gry podobne