Allods Online jest grą MMORPG 3D fantasy z interesującymi elementami sci-fi. W przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku Allods silnie bazuje na historii przedstawione w tle. Fabuła została umiejscowiona w czasach po zniszczeniu planety Sarnout, która dowodziła formacją latających wysp w kosmosie zwaną Allods. Gracze mogą tutaj opowiedzieć się po stronie Empire, albo League. Do Empire należą trzy rasy: Xadaganians, Orcs i Arisens. Posiadają swojego przywódcę Yaskar, który prowadzi swój lud przeciwko astralnym demonom i stara się przy tym wciąż udoskonalać swoje społeczeństwo, nienawidzą członków League.League z błogosławieństwem kościoła światła również walczą z demonami, a także z Empire. W skład ligi wchodzą Elfy, Gibberlings i Kanians. Po obu stronach istnieją różne klasy do wyboru: wojownik, paladyn, scout, uzdrowiciel, warden, mag, summoner, psionicist i bard.

gra mmorpg allods online 001


Oczywiście nie samą walką żyją gracze Allods Online bo do wyboru mają, aż dwie profesje, które pozwolą zająć nam się craftingiem, albo zwykłym zbieractwem. Na jednym i drugim zajęciu można się szybko dorobić, choć osobiście sądzę, że crafting przynosi więcej korzyści przy mniejszym nakładzie pracy. Jeśli obierzemy drogę tworzenia przedmiotów (crafting) to staniemy przed wyborem czy chcemy zająć się alchemią, krawiectwem czy też kuśnierstwem, a może ktoś zechce trudzić się pracą kowala? Samo zbieractwo jest o wiele bardziej ograniczone bo mamy tutaj tylko do wyboru zielarstwo, czyli zbieranie ziółek i takie tam, albo rękodzieło, czy też górnictwo – wiecie, takie latanie z kilofem.

Jeśli już znajdziemy troszkę czasu to warto przyjrzeć się dokładnie naszej postaci w Allods Online, gdyż ma ona aż czternaście rożnych cech, które musimy odpowiednio rozwijać. Z każdym nowym poziomem zdobędziemy parę punktów do statystyk, ale również odpowiednie dobranie naszego sprzętu zwiększy je w znaczący sposób.

gra mmorpg allods online 002


Pamiętajcie jeszcze o jednym, że w MMORPG Allods Online to czy wybierzemy Imperium czy też Ligę ma dla nas kluczowe znaczenie, w zależności od wyboru pojawimy się w innych miejscach na początku gry. Oczywiście pełno jest tutaj zadań, choć te na starcie bardziej przypominają tutorial to w miarę naszego rozwoju stają się coraz bardziej wymagające.

Allods Online jest nazywany często kopią World of Warcraft z bardzo oczywistych powodów, choć to nie znaczy, że nadaje to grze jakieś negatywne cechy, wprost przeciwnie, jak dla mnie jest to darmowy odpowiednik WoW. Allods przejął od WoW wiele elementów i to z sukcesem, a także niektóre z nich ulepszył. Gracze łatwo tutaj zatracają się na długie godziny podczas wykonywania zadań i podążania za ciągnącą się w tle historią. Allods zawiera wiele elementów, których nie mają gry MMORPG z tego samego rocznika, możemy tutaj budować statki i żeglować odkrywając magiczny świat gry.

Grę polecam tym, których bawią tradycyjne gry MMORPG z licznymi zadaniami i lochami. Allods Online to doskonała alternatywa dla WoW, z nutką innowacyjności i płynnym gameplay'em.Gry podobne