Star Wars: The Old Republic to gra MMORPG, której fabuła została osadzona w fantastycznym świecie rodem z Gwiezdnych Wojen. Produkcja powstała przy współpracy studia LucasArt i BioWare, które już nie jeden raz zadziwiało nas swoimi produkcjami. Wszystko dzieje się około trzystu lat przed samymi wydarzeniami, które znamy z popularnej sagi filmowej.

Całość rozgrywki toczy się wokół odwiecznego sporu dwóch ras, Jedi i Sith. Jednak jak się okazuje po długiej walce zapanował pokój między obiema stronami, ale to nie trwało długo i znowu pełną parą ruszyła wojna. Oczywiście w trakcie gry będzie dane nam poznać szczegóły całej historii, której nie przedstawiono nam w sadze filmowej. Będziemy prowadzić wiele dialogów, nie tylko samodzielnie ale też w grupie i to od wyboru naszych odpowiedzi będzie zależał dalszy rozwój historii, a także jej zakończenie.


Jeśli chodzi już dokładnie o samego gracza, to na samym początku musimy się przyłączyć do jednej ze stron, Jedi czy też do Shitów. Jednak nie tylko te podstawowe klasy oddano nam do wyboru. Jeśli przyjrzymy się Jedi, to wybór powiększy nam się o Przemytnika albo Żołnierza, a jak wybierzemy Sithów to pokażą nam się opcję Łowcy Nagród czy też wojownika Sith. Każda z tych klas ma swoje zalety, co na przykładzie Przemytnika możemy łatwo zauważyć, a może on korzystać ze specjalnego systemu osłon czy też prowadzić ataki z ukrycia.

Oczywiście pełno jest tutaj przeróżnych zadań do wykonania, które można odbyć samodzielne bądź drużynowo. Jednak niektóre nie dadzą nam wyboru i będziemy musieli dołączyć do grupy aby je wykonać. Znajdziemy też wiele trybów pozwalających nam na walkę między graczami, a tu ciekawym jest tzw. battlegrounds, gdzie za pomocą elementów fabularnych dwie przeciwnej drużyny określają jasno swoje cele strategiczne, które mają doprowadzić do np. zniszczenia jakiegoś statku. Wszystko co oferuje nam gra nie ogranicza się do pojedynczej planety, ale zwiedzać możemy całe galaktyki, światy takie jak Coruscant, Tython, Korriban. Każdy z tych światów jest unikalny, niektóre już są zdominowane, a w innych trwa nie ustająca walka. To co mnie jednaj wkurza to grafika, nie powiem, że jest zła, ale postaci przypominają mi te rodem z komiksu.

Podział klasowy:


Jedi:

  • Trooper (Żołnierz)
  • Knight (Rycerz Jedi)
  • Smuggler (Przemytnik)
  • Jedi Consular (Negocjator Jedi)

Sith:

  • Bounty Hunter (Łowca Nagród)
  • Sith Warrior (Wojownik Sithów)
  • Imperial Agent (Agent Imperium)
  • Sith Inquisitor (Inkwizytor Sithów)

Gry podobne