Wyspa Zbójców w Warlords of Aternum znajduje się na oceanie, na wschód od Dewport. Mieszkają tam Zbójcy, którzy co jakiś czas uprzykrzają nam życie atakując nasze regiony. Przejęte przez nich ziemie możemy odbić, wysyłając do ich ojczyzny kolejne ataki i pokonując ich.

W grze możemy brać udział w 99 wyzwaniach, z których każde ma różne poziomy trudności i im dalej zagłębimy się w kolejne wyzwania tym będzie trudniej, ale to urozmaica zabawę i sprawia, że nigdy nam się ona nie nudzi. Gdy już dotrwamy do końca, to w ostatnim wyzwaniu zmierzymy się z Jerrika, przywódcą zbójców który posiada zdolność podwójnego strzału, a tym samym w jednej rundzie może uderzyć w dwie jednostki jednocześnie.


Im lepiej nam pójdzie w danym wyzwaniu tym lepsze nagrody czekają na nas po jego ukończeniu, a także zyskać można brązową, srebrną czy nawet złotą odznakę. Jeśli nie uda nam się wygrać w danym wyzwaniu możemy je powtórzyć gdy tylko zyskamy na sile.

Na każde wyzwanie mamy 3h od pierwszego uderzenia, jeśli się nie wyrobimy to musimy czekać 21h aby rozpocząć ponownie. Aby móc atakować musimy wydać nieco złota, im dalej zanurzymy się z wyzwania tym koszt uczestnictwa w złocie jest wyższy. Jednak nie przejmujcie się, bo po wykonaniu wyzwania nasze nagrody znacznie przekraczają wydatki.


Jakie nagrody otrzymam?

Pierwsze bitwy są słabo nagradzane, głównie złotem i ulepszeniami. Ostatnie bitwy w wyzwaniu to już poważniejsze nagrody takie jak diamenty czy odłamki Kuszników Ligii jak i same odznaki, o których wspominałem wyżej. Każda wygrana odznaka oznacza także zdobycie odłamku regimentu, jaki brał udział w ostatniej walce.

Jak zdobyć odznaki?

Odznaki w grze Warlords of Aternum zdobywamy za wykonane wyzwanie:

  • Brązową: Pokonaj Jerrikę i jej wojska.
  • Srebrną: Pokonaj Jerrikę oraz osiągnij miażdżące zwycięstwo LUB nie strać żadnego regimentu.
  • Złotą: Pokonaj Jerrikę oraz osiągnij miażdżące zwycięstwo ORAZ nie strać żadnego regimentu.

Wyzwanie można powtarzać o ile nie zdobyliście w nim wszystkich możliwych odznak, więc nie przejmujcie się początkowymi niepowodzeniami.


Podczas walk rozglądaj się uważnie dookoła, znajdzie na polu walki działa i beczki wypełnione materiałem wybuchowym. Jeśli zaatakujemy beczki to gdy wybuchną mogą narobić poważnych szkód w armiach przeciwnika. Działa wystrzelą do dwie rundy i zadają szkody na obszarze obejmującym sześć pól, więc ustawiaj swoje jednostki w odpowiednim miejscu, aby przypadkiem nie wzięły obrażeń na siebie. Pamiętaj także, że owe działa mają nieograniczony zasięg.


Gry podobne