Poniższy poradnik do gry Warlords of Aternum wyjaśni Wam podstawowe zasady rządzące atakami i regimentami. Dowiecie się jak grać, jak atakować, a także uzyskacie wiele innych, cennych wskazówek, które pomogą Wam szybciej uzyskiwać nowe postępy w grze.

Jak mogę rozpocząć bitwę?

Wejdź na mapę gry i stuknij zajęty region, a wyświetlą Ci się dodatkowe informacje o potencjalnej walce. Gdy już się z nimi zapoznasz to tapnięcie na zielony guzik „Bitwa” rozpocznie atak.


Jak mogę zaatakować wroga?

Wybierz jeden z regimentów i sprawdź jego zasięg, jeśli wróg jest poza zasięgiem przemieść regiment jak najbliżej niego poprzez tapnięcie na jeden z podświetlonych pól. Jeśli wróg jest w zasięgu to tapnij na pole na którym stoi, aby go zaatakować.


Jak mogę dowodzić moją armią?

Aby dostać się do swojego wojska tapnij na przycisk “Armia” znajdujący się po lewej stronie ekranu w menu głównym. Każdy Twój regiment reprezentowany jest poprzez kolejne karty na ekranie gry. Jeśli widzisz karty szare, to znaczy że taki regiment jest zablokowany. Spójrz też na ramki kart, każdy kolor oznacza inną rangę naszych regimentów.Tapnięcie na kartę spowoduje otwarcie dodatkowych informacji na temat wybranego regimentu. Widzisz tak umiejętności i atrybuty regimentu. Możesz tak zmienić ekwipunek, uzdrowić oddział itd.

Jak mogę zwiększyć siłę mojej armii?

Siłę wojsk w Warlords of Aternum można zwiększać poprzez ulepszenie regimentów, awanse (większa liczba gwiazdek), a także poprzez ulepszony ekwipunek, czyli pancerz, broń cz też sztandar.


W oknie informacji o przyszłej walce PvP mamy możliwość zobaczyć siłę armii twojego oponenta. Trudność bitwy (liczba czaszek) to wynik porównania siły armii oponenta z siłą 5-ciu naszych najlepszych regimentów.

Co to są regimenty?

Każda armia jest tworzona z kilku regimentów zamieszkujących świat Aternum. Dzielą się one na 5 klas:

Te klasy to:

  • Strażnicy
  • Pikinierzy
  • Kawaleria
  • Łucznicy
  • Magowie

Każdy regiment posiada pewną ilość żołnierzy. Ich liczba może rosnąć po zastosowaniu ulepszeń.

Ilość żołnierzy w regimencie chwilowo zmniejsza się kiedy otrzymują obrażenia w walce. W takiej sytuacji licznik jednostek jest czerwony. Pamiętaj, że tak długo jak posiadasz co najmniej jedną jednostkę w regimencie, możesz ruszyć z nim do bitwy. Po pewnym czasie żołnierze zostają wyleczeni i twój regiment na nowo może walczyć z pełną siłą!

Każdy regiment ma swojego przedstawiciela na polu walki przez lidera regimentu, który dowodzi odziałem podczas walki. Liderzy reprezentują regimenty na ikonach, odłamkach jak i na karcie jednostki.

Masz możliwość odblokowania nowych regimentów odsłaniając kolejne obszary na mapie oraz zbierając odpowiednią ilość odłamków.

Czym jest ranga regimentu?

Ranga jest jedną z dwóch cech określającą siłę regimentu w grze Warlords of Aternum. Może posiadać wartości od 1 do 23 i rośnie poprzez zdobywanie XP. Maksymalna ranga jaką można osiągnąć w danej chwili dla regimentu jest zależna od aktualnego poziomu doświadczenia dowódcy. Jednym słowem, Twój regiment nie może zdobyć wyższej rangi niż aktualny poziom twojego dowódcy.

Jak mogę odblokować nowe umiejętności?

Regimenty w Warlords of Aternum mogą mieć do dwóch specjalnych umiejętności: aktywną i pasywną. Aby zdobyć aktywną umiejętność regiment musi mieć co najmniej 1 gwiazkę, a do pasywnej będzie ich potrzebował już o jedną więcej, czyli dwie gwiazdki.

Aktywną umiejętność wykorzystywana jest tylko w trakcie walki. Umiejętności pasywne działają cały czas aż do chwili gdy regiment zostanie pokonany.

Co oznacza fioletowe koło na ikonie regimentu?

Kiedy widzisz fioletową ikonę na ikonie regimentu to znak dla Ciebie, że jest on aktualnie na ekspedycji w Łuku Nieboskłonu i nie może być wystawiony do walki.


Gry podobne