Regimenty w grze Warlords of Aternum mogą zdobywać doświadczenie, dzięki czemu mają możliwość wznoszenia się na wyższe rangi jak i mogą dzięki temu rozwijać swoje umiejętności. Na chwilę obecną maksymalna ranga jest w pełni zależna od aktualnego poziomu naszego dowódcy. Regiment w grze może zdobyć punkty XP na kilka sposobów.

Bitwy

Po zakończeniu kolejnej bitwy wszystkie regimenty, jakie brały udział w walce otrzymają doświadczenie. Doświadczenie w ten sposób pozyskane jest w równych częściach dzielone między walczące strony, więc im mniej regimentów bierze udział w bitwie tym więcej XP zdobywa każda walcząca jednostka. Dla przykładu, w walce z miejscem na 5 regimentów możemy rozstawić np 4 lub nawet mniej tak, aby rozstawione jednostki pozyskały więcej XP z tej walki.


Doświadczenie bitewne można zdobywać podczas walk PvP, wyzwalając kolejne regiony, z najazdu na Twierdze czy z ataków na Wyspy Zbójców. Dodatkowo można brać udział w bitwach z wagonem łupów i walczyć (pokonując) z Bossem.

Mikstury

Mikstury również mogą być cennym źródłem doświadczenia. Np. Mniejsza Mikstura Wiedzy daje nam 1000 XP dla wybranego regimentu, podczas gdy Mikstura Wiedzy da już regimentowi 5000 pkt XP. Idąc dalej Większa i Epicka mikstura dają kolejno 25 000 i 100 000 pkt doświadczenia.


Mikstury wiedzy można zdobyć w wygranych walkach, ekspedycjach Łuku Nieboskłonu jak i również znajdziemy je w skrzyniach ze statków w przystani Dewport. Jest możliwość zakupu mikstur u Kupca oraz w Przystani Wojennej.

Łuk Nieboskłonu

Wysyłając swoje regimenty na wyprawy mamy szansę na zdobycie cennych nagród, a w tym również doświadczenia czy przedmioty niezbędne do ulepszeń. Im wyższy jest poziom dowódcy regimentu tym więcej doświadczenia zdobywamy. Co ciekawe, wysyłają ekspedycję na 16h akcję przyniesienie nam ona mniej doświadczenia niż gdybyśmy wysłali 2x ekspedycję ośmiogodzinną. Idąc dalej, wysyłając osiem ekspedycji po 2h każda dostaniemy najwięcej expa.


Należy pamiętać, że gdy regiment ma już 23 lvl to nie będzie w żaden sposób mógł zdobyć dodatkowego doświadczenia.

Doświadczenie dowódcy

W grze Warlords of Aternum można zdobywać jeszcze jeden rodzaj doświadczenia, jest to exp dowódcy, który nabywamy poprzez kolejne ulepszenia naszych regimentów.


Gry podobne