Słyszeliście już o grze Echo of Soul? Jeśli tak to bardzo dobrze, a jeśli nie to również nie ma to większego znaczenia dla waszej egzystencji. Echo of Soul zaprojektowali ci sami ludzie, którzy pracowali na Lineage. Gra została uruchomiona w Korei w zeszłym toku i pobiła popularnością wiele znanych tytułów jak Blade & Soul czy Archeage. Utrzymywała się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych gier w tym regionie przez ponad dziesięć tygodni.

Jednym z czynników, które zadecydowały o wysokiej popularności EoS były jej niskie wymagania sprzętowe, ale grafika mimo tego jest na bardzo wysokim poziomie.

I teraz coś co was kompletnie zaskoczy, mnie zaskoczyło. Echo of Soul nie posiada żadnej klasy, ani specjalności czy joba z umiejętnością leczenia. Teraz pozostaje pytanie dlaczego?

Otóż deweloperzy tłumaczą to tym, że gra bardziej skupia się dzięki temu na taktyce i strategii. Winnych grach MMORPG postacie leczące bardziej skupiają się na członkach zespołu lecząc ich na bieżąco, więc w nie mają nawet szans oglądać wielu walk czy zobaczyć bossów podczas najazdów na lochy. Tym samym w Echo of Soul każdy gracz ma okazję spotkać bossa twarzą w twarz i możemy wybierać spośród takich klas jak Sorceress, Rogue, Guardian i Warrior i cieszyć się walką.

Minimalne wymagania sprzętowe Echo of Soul:

P4 Prescott 2.6GHz / 512MB / GeForce 6XXX Series