Lineage: The Bloodpledge to kolejna gra MMO pochodząca z Korei Południowej, która zaliczana jest również do gatunku cRPG i może spokojnie rywalizować z takimi gigantami jak Ultima Online czy nawet osławiony EverQuest. Jednak jeśli jej się przyjrzeć od strony graficznej i samego wyglądu UI to bardziej przypomina mi UO.

Jeśli graliście w The Bloodpledge to na pewno rzucił wam się w oczy komiksowy klimat, ale to nie bez powodu, gdyż sama produkcja opiera się na serii popularnych komiksów wydawanych niegdyś w Korei. W grze stworzymy swoją postać, aby udać się wraz z nią w niekończącą się podróż wypełnioną licznymi przygodami po magicznej krainie. Jak w wielu grach RPG dzięki licznym zadaniom jak i walce z napotkanymi potworami, gracze zdobywają dla swojej postaci doświadczenie, a także w formie nagród zdobywają złoto i przeróżnego rodzaju magiczne przedmioty.


Lineage The Bloodpledge 002

Ale zapytacie skąd ta nazwa? Dlaczego The Bloodpledge? Otóż w tej wersji Lineage możemy zakładać własne klany zwane Bloodpledge, albo dołączyć do już istniejących. Klany odgrywają tutaj ważną rolę, gdyż rywalizując między sobą nabywają liczne przywileje, jak choćby prawo do zbierania danin (podatków) z podbitych miast. Gra Lineage: The Bloodpledge umożliwia początkującym graczom wybrać, czy chcą podążać drogą wojownika, a może zwinnego elfa czy też tajemniczego maga.

Dla bardziej dostojnej dziatwy oddano również klasę księcia. Książęta są ciekawą klasą, gdyż tylko oni mają możliwość formowania gildii (klanów). To co może wam się nie spodobać w grze to początkowe zabijanie (na przymus) potworów, ale później sama rozgrywka robi się ciekawsza, gdyż zaczynamy wykonywać liczne zadania, które wpływają na rozwój naszych postaci.


Lineage The Bloodpledge 001

Pamiętać musimy, że wyższe poziomy w grze to więcej opcji do wyboru, większe możliwości. Na koniec mam smutną wiadomość dla tych, którzy mają ochotę pobawić się w tym wirtualnym świecie.

Gra Lineage: The Bloodpledge wymaga od nas opłat abonamentowych w comiesięcznych odstępach czasu.Gry podobne