Czy Farmville jak i Wiejskie Życie mają w końcu godnego siebie przeciwnika na rynku gier społecznościowych? Wydaje się, że tak, oto gra Top Farm ze stajni studia Vostu ma wyraźne szanse, aby obalić wymienionych gigantów wśród gier farmerskich. Gra zadebiutowała na początku na urządzeniach mobilnych zdobywając tam serca wiernych, wirtualnych rolników, a już niedługo również pokaże na co ją stać na portalach społecznościowych. Swoją ekspansję zacznie oczywiście od Facebooka.

W grze wcielamy się w młodego człowieka, który raz na zawsze chce porzucić zgiełk i przepych w hałaśliwych i zanieczyszczonych miastach i powraca do swoich korzeni, wraca na wieś na rodzinną farmę. Od tego momentu w Top Farm zaczynamy uprawiać rośliny i hodować różnego rodzaju zwierzęta gospodarcze. Zbudujemy również potrzebne do dalszego rozwoju budynki i maszyny, aby szybciej i skuteczniej pozyskiwać nowe materiały.


top_farm_52d7f425435cd

Grę zaczynamy od kilku malutkich pól, a cały teren farmy zabudowujemy nowymi młynami, zagrodami dla zwierząt czy fabrykami. Niestety ziemia pod uprawę ogranicza się do wyznaczonej ilości grządek, ale w miarę naszego rozwoju limit się zwiększa, a my możemy uprawiać więcej i szybciej.

Rolnicza gra na przeglądarkę

W grze rolniczej Top Farm możemy hodować kurczaki, krowy, owce, kozy jak i wiele innych zwierząt, ale i tutaj za każdym razem mamy ograniczenie co do ilości posiadanych zwierząt. Jednak w późniejszym etapie gry odblokujemy kolejne możliwości, dodatkowe miejsca, ale jako farmer musimy zdobywać potrzebne do rozwoju doświadczenie.


Uprawy i zwierzęta potrzebują czasu, aby dojrzeć/dorosnąć, a budynki również stawiamy przez pewien czas jak i ich praca cyklicznie powtarzana jest co kilka minut/godzin. Limity te ograniczają czas trwania pojedynczej sesji gry, ale przed wydawcą otwiera możliwości na zarabianie sprzedając bonusy, które skracają każdą akcję za prawdziwe pieniądze.

Z drugiej strony, z każdej strony świata, z różnych miast nadjeżdżają do nas taksówki i ciężarówki. Są tam nasi klienci, którzy proszą o konkretne towary, które sprzedając im zwiększają naszą kasę na dalszą rozbudowę rancza.

Gra Top Farm dostępna jest za darmo w ośmiu różnych językach jak i oferuje użytkownikom krossplatformową rozgrywkę, czyli zaczynając zabawę na smartphonie możemy ją kontynuować np. na Facebooku.


Zdjęcia z gry


Gry podobne