Wiejskie życie to jedna z pierwszych gier farmerskich w jakie grałem w swojej karierze, a przewinęło się przez mój monitor wiele takich produkcji, ale do WŻ mam sentyment i często do niej powracam czy to na Facebooku czy na Naszej Klasie, gdzie de facto znajdziemy ją po polsku. 

W tej grze rolniczej wcielamy się w nikogo innego jak w zwykłego farmera, który wstając rano ma świadomość czekającej go pracy i obowiązków jakie narzucane są mu z racji posiadania własnego ranczo. Oprócz doglądania zwierząt gospodarczych będziemy uprawiali swoją rolę, gdzie na kolejnych grządkach zasadzimy rośliny różnego rodzaju, a dzięki nawożeniu i podlewaniu sprawimy, że szybciej będziemy można zbierać z nich plony.


Opis gry Wiejskie Życie

Podobnie jak w rzeczywistości tak i w Wiejskim Życiu musimy zajmować się swoimi zwierzakami, regularnie je karmić i dbać o ich czystość, a one odwdzięczą się nam porcją produktów co pewien czas, które możemy dalej przerabiać i budynkach na naszej farmie. Krowa da nam pyszne mleko, a kury zniosą jaja czy z owcy zetniemy nieco materiału na wełnę.

Jako, że gra znajduje się głównie na portalach społecznościowych jak wspomniana NK czy Facebook, to nie mogło zabraknąć w niej funkcji pozwalających na liczne interakcje między użytkownikami, w tym przypadku między rolnikami. To wszystko złożone w całość sprawia, że Wiejskie Życie staje się rozgrywką nie na jeden dzień czy kilka minut, ale na wiele miesięcy bo z każdym nowym poziomem odblokowujemy nowe możliwości, czy to rośliny, zwierzęta czy nowe budynki, gdzie powstaną jeszcze bardziej wyrafinowane produkcje.

W grze może nie liczy się zbytnio grafika czy oprawa dźwiękowa, ale jedno i drugie dopracowano tutaj niemalże do perfekcji, za co chwała deweloperom bo odwalili kawał dobrej roboty. Pamiętam jak tylko startowała to już po około jednego miesiąca czasu potrafiła zebrać około miliona wiernych graczy, którzy co najmniej raz dziennie logowali się do zabawy.


FunPlus to znana i doceniana firma wydawnicza, która przyczyniła się do powstania wielu różnych gier, ale Wiejskie Życie to ich oczko w głowie i warto się przy niej zatrzymać na dłuższą chwilę.

 Screeny z gry Wiejskie Życie:


Gry podobne