Teraz w telewizji mamy szaleństwo piłki nożnej, Liga Mistrzów to nie przelewki, ale dzięki grze Top Eleven Be a Football Manager, którą znajdziecie na Facebooku macie okazję założyć własną drużynę, którą po pewnym czasie poprowadzicie do Ligii Mistrzów i może nie zobaczycie jej w TV, ale choć poczujecie ten wirtualny smaczek wygranej. Niewątpliwie dziś prezentowana aplikacja jest najpopularniejszym menadżerem piłko nożnej na fejsie, a może i w całej sieci? Tak czy inaczej na tym portalu społecznościowym cieszy się niesamowitą popularnością, a to świadczy zarówno o jakości jak i o dobrej zabawie jaka czeka każdego wielbiciela futbolu.

top eleven 001


Recenzja gry Top Eleven

Przybywamy do gry jako młody i niedoświadczony prezes klubu piłkarskiego, któremu już od pewnego czasu nie wiedzie się zbyt dobrze. To właśnie przed nami rzucono zadanie odbudowania chwały całego klubu, poprowadzenia całej drużyny dzięki treningom do samych mistrzostw świata. Podołacie temu zadaniu? Znacie się na piłce nożnej? Jeśli tak to czas zagrać! Oczywiście odbudowa sławy najlepiej przebiegnie jeśli nadamy klubowi nową nazwę i to poczynimy w pierwszych krokach, gdzie określić należy również narodowość jak i miasto. Znacząco cały proces ułatwi Wam fakt, że Top Eleven jest grą zupełnie przetłumaczoną na język polski, więc nie powinno tutaj być problemów czy barier językowych.

Poradniki do gry Top Eleven

Jeśli już określiliśmy dane o jakich wspomniałem powyżej to teraz przyjdzie pora na wybranie barw naszej drużyny, dobranie odpowiedniego godła, a nawet określenie jak będą wyglądały klubowe koszulki. Cały proces ułatwi nam wbudowany, rozbudowany edytor, gdzie zarówno zdefiniujemy koszulki zwykłe jak i te, które używane zostaną na wyjazdach. Ale co tam koszulki, tutaj opcji jest znacznie mniej niż w przypadku edycji naszego herbu, pogubicie się i w to nie wątpię, ale warto postarać się, aby jakoś godło reprezentowało nas nie tylko podczas meczy na swoim terenie.

top eleven 002


Dobrze, ale przecież mamy prowadzić klub piłkarski, a nie bawić się w grafika, dlatego też gra Top Eleven Be a Football Manager wymaga od nas znacznie więcej. To my, zarządzamy wszystkim więc i sprawy ekonomiczne muszą być przez nas zawsze dopilnowane, ale nie pieniądze się tylko liczą, bo czymże one są jeśli nasza drużyna będzie przegrywać. Z tego powodu, według mnie, najważniejsze jest dbanie o prawidłowy trening, taktykę i kondycję drużyny. Bez tych trzech elementów nie będzie to wszystko miało jakiejkolwiek przyszłości. Warto też spojrzeć na statystyki każdego z graczy, a na pewno pomoże nam to w ocenie ich możliwości i właściwym ustawieniu ich na boisku podczas następnego meczu. A jeśli graczowi brakuje jakiejś istotnej cechy to warto mocniej poddać go treningowi właśnie pod tym kątem.

Gry o piłce nożnej

Dobra, ale wróćmy do ekonomii, pieniądze także są ważne, więc choć minimalnie musimy się na tym skupić. Kasę dostaniemy od sponsorów, ale musimy z nimi podpisywać kontrakty. Można również zarabiać na sprzedaży biletów czy też odprzedawać prawa do transmisji meczu stacjom telewizyjnym. Za zarobioną kasę w Top Eleven możemy powoli rozbudowywać nasz stadion, a pomieści on w miarę rozbudowy coraz większą ilość kibiców, a co za tym idzie dochody z biletów również wzrosną, więc dobrze przemyślana inwestycja po pewnym czasie na pewno się zwróci.

top eleven 003


Gdy już nasza drużyna jest gotowa to możemy zacząć zapraszać inne drużyny na mecze, najpierw te towarzyskie. Przed każdym meczem możemy podjąć ważne decyzje, iście strategiczne – jednym słowem zdecydujemy jakie będzie ustawienie naszej drużyny, kto wejdzie w jej skład, a także czy gra będzie prowadzona w sposób agresywny, normalny czy defensywny. Pamiętajcie tylko, aby mądrze podejmować każdą decyzję, to dzięki nim możemy przegrać, ale co najlepsze możemy wygrać, nawet z silniejszą drużyną. Nie wierzycie? Sprawdźcie!

Oczywiście nie wspomniałem jeszcze o pomniejszych funkcjach jakie możemy znaleźć w grze Top Eleven, chodzi mniej więcej o możliwości transferów zawodników, rozbudowanym systemie nagród, osiągnięć i pucharów, a co najważniejsze możemy zmierzyć się z klubami piłkarskimi, które prowadzą inni gracze.


Gry podobne