Monster Galaxy to po prostu kolejna gra o pokemonach, co już mamy takich aplikacji całą masę w sieci jak chociażby Digimon Masters Online, Battlemons, albo Magic Pets. Jednak owa gra to coś niespotykanego i niezwykle ambitnego jak na portal Facebook. Wydaje się, że wydawca chciał osiągnąć/sklonować grę znaną z Nintendo, pamiętacie takie RPG Pokemon? Pomimo, że jest tutaj kilka elementów społecznościowych to aplikacja idealnie odwzorowuje system treningu różnego rodzaju potworów, które zbieramy wraz z rozwojem rozgrywki. W Monster Galaxy obecnie znajdziemy do 120 różnych potworów do schwytania.

Monster Galaxy 001


Gra o pokemonach

Jeśli kiedykolwiek graliście w gry o pokemonach to Monster Galaxy wyda Wam się niezwykle znajomy. Na starcie wybieramy jeden ze znaków zodiaku, a do każdego przypisane są początkowe stwory, jednego z nich wraz ze znakiem możemy wybrać. Ale później możemy łapać potworki, choć aby to uczynić musimy je osłabić podczas walki, nie zabić, ale zabrać maksymalnie jak najwięcej życia. Do łapania mamy specjalny button i jeśli mamy odpowiednią ilość „seeds” to może to być 100% szans, przy mniejszej ilości spadają nasze szansę. Innym wyjściem jest kupienie sobie większych szans za walutę premium gry. Tak czy inaczej przy próbie złapania potworka widzimy jakie są nasze szansę na powodzenie. Jednak jeśli zdecydujemy się całkowicie pokonać przeciwnika to możemy zyskać dzięki temu wspomniane wcześnie Star Seeds no i doświadczenie.

Monster Galaxy 002

Walki w Monster Galaxy są w pełni animowane, jednak są to animacje bardzo proste i szybko tracą swoje piękno. Niekiedy są one na tyle długie, że aż irytujące, a nie zauważyłem możliwości pominięcia tego. W walce możemy używać zarówno normalnego ataku jak i specjalnych umiejętności przypisanych do każdego zodiaku. Sprawdzają się one doskonale, ale to też zależy od tego jaki przeciwnik nam się trafi. Czasem specjalna umiejętność okazuje się bezwartościowa w starciu z potworem odpornym na daną magię. Niekiedy przeciwnik będzie na tyle mocny, że nie ma szans, aby w pojedynkę z nim wygrać, w tym przypadku możemy uzyć specjalnych sił posiłkowych i obalić potwora. Każdy potwór ma również moce służące do buffowania i debuffowania. Prawdopodobnie jedną z najbardziej dobrze rozwiniętych cech gry Monster Galaxy jest dobry system treningu naszych pupili. System walki jest prosty, a zarazem złożony w swojej istocie.


Monster Galaxy 003

Podsumowanie recenzji

Historia w Monster Galaxy jest nieco nudna i zarazem głupia, ale sama linia zadaniowa prezentuje się dość zabawnie i niekiedy przyjdzie nam się starać o uzyskanie kilku celów jednocześnie. To praktycznie idealna gra dla dzieci o pokemonach, a kuszące opcje, gdzie wkracza system mikrotranzakcji może przyśpieszyć nas rozwój, ale nie jest to konieczne, aby przy odrobinie uporu osiągnąć coś więcej. Dla dorosłych omawiania aplikacja może wydać się nieco monotonna i płytka w porównaniu choćby z Digimon Masters Online, która została wyposażona w bardziej wyrafinowane elementy, takie jak hodowla i bitwy multiplayer. Jednak w Monster Galaxy może przeważyć prosta rozgrywka, nie typowa jak na gry na facebooku. Ciekawa grafika jak i animacje wykonane w wysokiej jakości. Dodatkowo humor w dialogach utrzymuje zainteresowanie gracza.Gry podobne