Supercell może nie wydało w swojej karierze zbyt wielu gier, ale kto nie kojarzy tych co są, choćby Hay Day, Boom Beach czy Clash of Clans? Nie jest ich od razu tak dużo, ale same w sobie stałe się kultowymi i każdy pasjonat gier mobilnych spotkał się choćby z jedną z nich. Jednak dwie z nich to strategie, jedna to gra farmerska, więc brakuje czego do kolekcji? Oczywiście gry logicznej i tym samym ni stąd ni zowąd Supercell wydaje nam Spooky Pop, grę match 3, która pojawiła się na razie w kanadyjskiej wersji App Store (na iOS).

Nie jest to klon żadnej, istniejącej do tej pory gry, w Spooky Pop każde dopasowanie tworzymy po to, aby wzmocnić ataku naszych bohaterów, którzy w pocie czoła walczą w takcie wielkiego oblężenia, broniąc się przed inwazją dziwnych duchów. Za każdy naszych ruchem wróg przemieszcza się o jeden krok do przodu. Jak pozwoli im dotrzeć do naszych bohaterów przegramy.


spooky pop

Zagrałem dopiero kilka rund i już polubiłem nową grę. Głownie dlatego, że na samych dopasowaniach się nie kończy, ale bronić się można poprzez rozstawianie eksplodujących beczek na planszy, murów, a także do dyspozycji mamy masę ciekawych umiejętności jakie są w posiadaniu każdego herosa. Oczywiście gra zmienia drastycznie tempo jeśli uda nam się wywołać kombo w dopasowaniach.

Gra jest ciekawa, pytanie tylko czemu Supercell nie dało światu wcześniej znać o jej istnieniu? Może póki co trzymają ją z dala od wścibskich oczy testerów mojego pokroju? Ale jeśli jesteście fanami match 3 i szukacie świeżego spojrzenia na cały ten gatunek logicznej zabawy to warto poczekać na Spooky Pop, a może już teraz przeprowadzicie się do Kanady, oni tam zawsze dostają najnowsze gry jako pierwsi. word on a worldwide release date. But if you’re a fan of match-3 and you’re in search of something fresh, well… maybe now’s the time to move to Canada.Gry podobne