Sąsiedzkie Derby (Neighborhood derbies) to cykliczne eventy organizowane przez wydawcę Hay Day i dostępne już od 29-ego poziomu. Każdego tygodnia organizowane są właśnie te derby, czyli wyścigi końskie, rozgrywana pomiędzy sąsiadami o podobnym stopniu rozwoju.

Trwają one cały tydzień i zaczynają się u wszystkich sąsiadów w tym samym czasie. Każdy sąsiad musi wykonać zadania jakie pojawią się na Derby Stand i każde z nich pozwala się wspinać po liście rankingowej, a jak wiemy im wyżej jesteśmy na niej tym lepsze czekają nas nagrody po ukończonym wyścigu.


Zadania kluczem do zwycięstwa

Zadania mogą być różne, od zbierania zwykłych upraw po zbieranie produktów od hodowanych zwierząt. Możemy być także poproszeni o ukończenie zamówień z łodzi czy też ciężarówki. Napotkałem również zadania związane z łowieniem ryb jak i świadczeniem usług dla odwiedzających nasze miasto gości. Było także coś z wydobywaniem rudy z okolicznych kopalni. Jednym słowem, czeka nas tutaj zwykła codzienność.

Pamiętajmy jednak, że niektóre z tych zadań musimy wykonać w określonym czasie, niekiedy mamy na nie kilka godzin, a na bardziej złożone kilka dni.

Każdy gracz możemy wybrać w danym czasie jedno zadanie i maksymalnie pięć w czasie trwania derby. Gdy jednak ukończymy wszystkie pięć zadań to możemy liczyć na dodatkowe, ale każde nowe zadanie będzie nas kosztowało 10 diamentów. Liderzy, ich zastępcy i starszyzna mogą odrzucić każde zadanie i na jego miejsce pojawi się nowe po 30 minutach od odrzucenia wcześniejszego.


Członkowie dołączający do Sąsiedztwa w trakcie trwania derby nie mogą do niego dołączyć.

+0100rzut_ekranu_01:31:18

Punkty derby i punkty kontrolne

Każdy wykonane zadanie daje naszemu Sąsiedztwu punkty derby. Ile dostaniemy punktów za zadanie widzimy w jego opisie i tak, nie jest to zawsze identyczna suma, gdyż im trudniejsze zadanie tym więcej punktów otrzymujemy.


Nagrody za podkowy

Sam wyścig posiada kilka punktów kontrolnych oznaczonych przez niebieskie flagi, które oznaczają pewien próg punktowy związany z Derby Points, o których pisałem nieco wyżej. Za każdym razem jak sąsiedztwo osiągnie jeden z tych punktów to wygrywa podkowę.

Nagrody za wyścig

Wygrane podkowy odblokowują trzy rodzaje losowych nagród, które nie są identyczne dla każdego członka. Na końcu derby każdy członek sąsiedztwa, które przystąpiło do wyścigu może dostać jedną nagrodę z trzech możliwych za każdą podkowę, którą zdobył. Gracze mogą próbować zdobyć inne nagrody wydając na ich przetasowanie 5 diamentów.

Nagrody za wyścig

Osiągając na końcu wyścigu miejsce pierwsze, drugie bądź trzecie gracz ma szansę na dodatkowe nagrody. Również są one losowe i nie są identyczne z tymi jakie otrzymują inni.

Jednak ostrzegam, gdy opuścicie Sąsiedztwo w trakcie derby to nie dostaniecie złamanego grosza.


Gry podobne