Kaczki w Hay Day to zwierzęta, które znajdziemy w obszarze łowieckim (połowowym). Produkują nam one Kacze Pierze (duck feathers). Odblokujemy możliwość ich hodowli już na 50 poziomie, gdy tylko uda nam się naprawić Salon dla Kaczek (Duck Salon). Kaczki możemy złapać na specjalne pułapki tworzone w Fabryce Sieci (Net Maker). Łapanie jednej kaczki zajmuje około dwóch godzin i jeśli nam się ta sztuka uda to złapana kaczka musi jeszcze przebywać 3 kolejne godziny w Salonie, który początkowo może przyjąć jedynie jedną kaczuszkę, aby ich trzymać tam więcej musimy rozbudować Salon na wyższy poziom. Maksymalnie można stworzyć tam sześć pokoi, tym samym możemy w Hay Day posiadać maksymalnie sześć kaczek.

Fabryka Sieci (Net Maker)

Fabryka Sieci (Net Maker)Fabryka jest jednym z budynków produkcyjnych w Hay Day, którą odblokujemy na 30 poziomie. Do jej budowy/naprawy wymagane jest posiadanie 28 000 monet i konstrukcja zostaje zakończona dopiero po dwóch dniach. Budynku Net Maker nie można przesuwać, ani obracać. W tej fabryce wyprodukujemy właśnie pułapki na kaczki.


Pułapki na kaczki

Pułapki na kaczkiPułapki odblokowują się w Net Maker na poziomie 50-tym, gdy tylko będzie dostępny Salon w grze. Produkcja pułapki trwa 60 minut i właśnie na nią możemy chwytać kaczki.

Ustawiona pułapka musi przebywać w wodzie dwie godziny zanim gracze będą mogli ją wyciągnąć. Nie będziemy w stanie jej wyciągnąć jeśli Salon dla Kaczek jest naprawiany bądź ulepszany, a także jeśli nie ma w nim miejsca na kolejne kaczki.

Pułapki na kaczki nie mogą zostać kupione ani sprzedane i przechowywane są w Tackle Box.


Salon dla kaczek

Salon dla kaczekSalon możemy odblokować od 50 poziomu. Jest to miejsce, w którym kaczki odpoczywają trzy godziny zanim wyprodukują nam pierze. Po złapaniu kaczki dzięki pułapce, nasz drobiowy łup ląduje właśnie w Salonie.

Naprawa Salonu kosztuje 90 000 monet i początkowo może w nim przebywać jedna kaczka. Naprawa trwa dwa dni i pięć godzin, ale za 68 diamentów nie musimy tyle czekać. Pierwsze ulepszenie budynku kosztuje 51 000 monet i zabiera ponad 13 godzin. Drugie kosztuje już 59 000 monet i zajmuje 16 godzin, trzecie 72 000 i zajmuje 18h, a czwarte 90 000 monet i zajmuje 20h i 30 minut. Ostatni poziom Salonu będzie się budował 22 godziny i 30 minut i będzie nas kosztował 115 000 monet.

Rozbudowa na kolejne poziomu pozwala nam pomieścić o jedną kaczkę więcej niż poprzednio, maksymalnie sześć kaczek.


Kacze pierze

Kacze pierzePierze produkują nam kaczki i możemy rozpoczynać masową produkcję już od 50-tego poziomu. Umieszczamy kaczki w Salonie i czekamy 3 godziny na produkcję pierza. Używamy go głównie do produkcji dwóch rzeczy w Maszynie do Szycia:

  • Poduszek
  • Koców
Nazwa Na poziomie Cena Czas produkcji EXP Składniki
Poduszka

poduszki

Poziom 51 676 3 h (2 h 33 min) 81 Kacze pierze (3)
Bawełniana tkanina (2)
Koc

koc

Poziom 59 1098 3 h 30 min (2 h 58 min) 131 Kacze pierze (5)
Bawełniana tkanina (3)
Dynia (1)

Gry podobne